GTX1650 laptopta oyunda çıkan bozulmalar

yslc456

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelilke merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda Valorant, Fortnite ve diğer oynadığım tüm oyunlarda oyunda bozulmalar yaşıyorum. Koyduğum fotoğraflardaki gibi oyundaki haritada, karakterlerin üzerinde çıkıyorlar. Alt Tab yaptığımda masaüstünde herhangi bir problem yok. Grafikleri yüksekten düşüğe aldığımda azalıyor fakat sorun devam ediyor. Windows'um ve ekran kartı sürücüleri güncel. V-Sync açık. Sistem özelliklerim: Intel i7-10750H-2, 60GHz ekran kartı NVIDIA GTX1650, RAM 8 GB DDR4 2933MHz ve Windows 11 kullanıyorum. Daha önce ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp yeniden kurmuştum fakat sorunu gidermedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Görüntüsü (238).png

8.jpg

6.jpg

Ekran Görüntüsü (147).png

WhatsApp Görsel 2022-12-28 saat 06.58.46.jpg

5.jpg

3.jpg

Ekran Görüntüsü (286).png

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    269,8 KB · Görüntüleme: 20
  • 2.jpg
    2.jpg
    204,2 KB · Görüntüleme: 18
  • 4.jpg
    4.jpg
    216,1 KB · Görüntüleme: 13
  • 7.jpg
    7.jpg
    135,6 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (87).png
    Ekran Görüntüsü (87).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 28
Ekran kartında arıza olsa neden sadece belli texture kısımlarında bu bozulmalar olsun ki, bence rts gibi spor gibi başka türde oyunlarda da bir deneyin.

Öncelilke merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda Valorant, Fortnite ve diğer oynadığım tüm oyunlarda oyunda bozulmalar yaşıyorum. Koyduğum fotoğraflardaki gibi oyundaki haritada, karakterlerin üzerinde çıkıyorlar. Alt Tab yaptığımda masaüstünde herhangi bir problem yok. Grafikleri yüksekten düşüğe aldığımda azalıyor fakat sorun devam ediyor. Windows'um ve ekran kartı sürücüleri güncel. V-Sync açık. Sistem özelliklerim: Intel i7-10750H-2, 60GHz ekran kartı NVIDIA GTX1650, RAM 8 GB DDR4 2933MHz ve Windows 11 kullanıyorum. Daha önce ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp yeniden kurmuştum fakat sorunu gidermedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1680994

Eki Görüntüle 1680986

Eki Görüntüle 1680984

Eki Görüntüle 1680995

Eki Görüntüle 1680987

Eki Görüntüle 1680983

Eki Görüntüle 1680980

Eki Görüntüle 1680993

Başka oyunlarda da var mı? Deneme yapın. Eğer devam ederse tecrübeme dayanarak yazayım. Ekran kartı RAM hatası olarak bilinir.

Ayrıca daha eski sürücüye dönerseniz. Büyük ihtimal sorun kalkacaktır.

Başka oyunlarda da var mı? Deneme yapın. Eğer devam ederse tecrübeme dayanarak yazayım. Ekran kartı RAM hatası olarak bilinir.

Ayrıca daha eski sürücüye dönerseniz. Büyük ihtimal sorun kalkacaktır.

Fortnite, thief, Resident Evil, Outlast gibi oynadağım tüm oyunların hepsinde aynı sorun var. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Cihazın garantisi bulunuyorsa servise gönderin bence. Yoksa sıkıntı büyük. Ekran fotoğrafı alınca da gözüküyor mu?

Cihazın garantisi bulunuyorsa servise gönderin bence. Yoksa sıkıntı büyük. Ekran fotoğrafı alınca da gözüküyor mu?

Cihazın garantisi bitti maalesef ekran görüntüsü ve ekran kaydı alınca da gözüküyor.

Ekran kartının içindeki VRAM çiplerinden kaynaklı oluyor galiba. Ben Intel GPU bilgisayarda zamanında böyle hata alıyordum.

Çözebildiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı