GTX1650 laptopta Rust'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

EmirFatih

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar GTX1650, R7 3750H, 16 GB (13, 5 kullanılabilir) laptopa sahibim. Oyun Samsung SSD'ye kurulu, bilmiyorum artık sistemim mi çok eskidi ama Rust'ta hangi ayarları denesem FPS'yi 50'ye sabitleyemiyorum. Sürekli bir donma takılma var. Örneğin haritayı açıyorum, oyun anlık drop yiyor. FPS bazen 55 civarlarında takılıyor ama en ufak kalabalıkta (fight olur, büyük yapılar olur.) FPS 40'ın altına iniyor.

Rust optimizasyonu iyi değil ve açık dünya oyunu. Bilgisayarınız merak etme şu an satılan 10K sıfır laptoplardan daha güçlü. 400 TFLOPS ekran kartlı ve R3 bilgisayarı satıyorlar bunlara göre bence halen eskimedi bizim ülkemize göre. RAM çift kanal mı?

Rust optimizasyonu iyi değil ve açık dünya oyunu. Bilgisayarınız merak etme şu an satılan 10K sıfır laptoplardan daha güçlü. 400 TFLOPS ekran kartlı ve R3 bilgisayarı satıyorlar bunlara göre bence halen eskimedi bizim ülkemize göre. RAM çift kanal mı?
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın evet çift kanal, optimizasyonun kötü olduğu çok belli maalesef. Cpu/Gpu kullanımı da yüzde 100 olmuyor genelde, yüzde 60-90 arasında geziyor normal mi acaba? Bu arada oynuyorsanız ekleyin solo oynamaktan sıkıldım :(

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı