Çözüldü GTX1650 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GaziVURAL2

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 gün önce aldığım ve driverlarını Driver Booster üzerinden yükledim. Laptopum da:
HP Pavilion 15.6 inch Gaming laptop PC 15-EC2000 (2P6b3av
(V-Sync her zaman kapalı)
Oyunlarda 150FPS'ten fazla göremiyor gördüğüm an anlık 30-60 FPS'lere düşüşler yaşıyorum. Bir çözüm sunabilecek yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar nedir? Ve tam sistem?
Şarjda kullanıyorsunuz değil mi?
evet şarjda şarj dışında da aynı şekilde oluyor.
Sorun Driver Booster'dan kurman.Ekran kartı üreticisinin sitesinden sürücüyü kur Driver Booster'dan indirdiğin sürücüyü DDU ile sil.
Orijinal sitesinden de indirdim zaten gene aynı bir şey değişmedi.

Marka model verdim hocam aratırsanız görürsünüz zaten örneği Valorant bütün FPS kısıtlamalarını kaldırmama rağmen bazen sabit 30 bazen de sabit 60 FPS'te takılır kalıyor ne yükseliyor ne artıyor.
Driver booster kullandığını yeni farkettim. Bu tür yazılım kullanmayın, azıcık uğraşıp elinizle kursaydınız böyle bir sorun yaşamamış olurdunuz. DDU ile şu anki sürücüyü kaldırıp Geforce Experience kurun en güncel sürücüyü kurmanızı sağlayacaktır.

Merhabalar, 2 gün önce aldığım ve driverlarını Driver Booster üzerinden yükledim. Laptopum da:
HP Pavilion 15.6 inch Gaming laptop PC 15-EC2000 (2P6b3av
(V-Sync her zaman kapalı)
Oyunlarda 150FPS'ten fazla göremiyor gördüğüm an anlık 30-60 FPS'lere düşüşler yaşıyorum. Bir çözüm sunabilecek yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler.
İşlemci ile alakalı gibi görünüyor. İşlemcinde bir tür limit var gibi görünüyor. Driver Booster ile aşırı bir ilgisi olduğunu sanmıyorum ama yine de kullanılmamalı. Driver Booster Nvidia driver'larını kütüphaneden çekiyor. Nvidia driver'ında bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu vesileyle.

İşlemci limitini kaldırmanda yardım edebilirim.

HDD mi kullanıyorsunuz?

SSD.
Güncelleme: Arkadaşlar ekran kartının Driver'ını indirirken masaüstü ekran kartı driverını indirmişim şu an notebook driver indiriyorum tekrar güncelleyeceğim :D

İşlemci ile alakalı gibi görünüyor. İşlemcinde bir tür limit var gibi görünüyor. Driver Booster ile aşırı bir ilgisi olduğunu sanmıyorum ama yine de kullanılmamalı. Driver Booster NVIDIA Driver'larını kütüphaneden çekiyor. NVIDIA driver'ında bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu vesileyle.

İşlemci limitini kaldırmanda yardım edebilirim.

Nasıl oluyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü orijinal sitesinden kurarken DDU ile eski sürücüyü sildinizmi Driver Booster ile driver yüklerken ekran kartının performansını format atana kadar ya da DDU ile silene kadar düşürür.

SSD.
Güncelleme: Arkadaşlar ekran kartının Driver'ını indirirken masaüstü ekran kartı driverını indirmişim şu an notebook driver indiriyorum tekrar güncelleyeceğim :D

Nasıl oluyor acaba?
9.4 sürümünü indirin. Ardından işlemlere başlarız. Teker teker limitleri ayarlarız sisteminize. Hatta soğutmasını da iyileştiririz. Daha soğuk çalışır performans kaybı olmadan.

ReEdit: NVIDIA sitesinden driver indirip kurdum üstüne Experience'den kontrol ettiğimde yeni bir güncelleme olduğunu söyledi tekrardan onu indirdir fakat bu sefer kurulumda hata veriyor en son sürücüyü Nvıdıa'nın sitesinden indirdim diye düşünüyorum.

9.4 sürümünü indirin. Ardından işlemlere başlarız. Teker teker limitleri ayarlarız sisteminize. Hatta soğutmasını da iyileştiririz. Daha soğuk çalışır performans kaybı olmadan.
CPu not supported uyarısı aldım.

Geri
Yukarı