GTX1650 sistem bütün oyunlarda donuyor

KAAN7485

Decapat
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım çoğu oyunu kaldırabilecek seviyede bir laptop fakat ististanız tüm oyunlarda donma sorunu var ilk başta hartdiskten kaynaklandığını düşünerek GTA'yı SSD'ye kurdum fakat sorun çözülmedi birkaç hafta önce enfes oyunları açan bilgisayar birden çöktü benim 5 yıllık PC'me döndü oyunları oynatmıyor. Sizce sorun neden kaynaklanabilir bu arada sistem özelliklerim aşağıda.
İşlemci i7 10750H.
RAM 16 GB.
Ekran kartı GTX1650.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım çoğu oyunu kaldırabilecek seviyede bir laptop fakat ististanız tüm oyunlarda donma sorunu var ilk başta hartdiskten kaynaklandığını düşünerek GTA'yı SSD'ye kurdum fakat sorun çözülmedi birkaç hafta önce enfes oyunları açan bilgisayar birden çöktü benim 5 yıllık PC'me döndü oyunları oynatmıyor. Sizce sorun neden kaynaklanabilir bu arada sistem özelliklerim aşağıda.
İşlemci i7 10750H.
RAM 16 GB.
Ekran kartı GTX1650.

Kaspersky indirip tam tarama yapın. Bir şey bulmaz veya sorun çözülmez ise temizinden format çekin.

İşlemci i7 10750H.
RAM 16 GB.
Ekran kartı GTX1650.

Ekran kartı driverını güncelleyin eğer güncelse bir önceki sürümü kurun.

O kasma baslamadan once yaptigin bir seye bagli olma ihtimali %90 falan. Neler yaptin o olmadan once?

Hatırladığım kadarıyla bir şey yapmadım.

Kaspersky indirip tam tarama yapın. Bir şey bulmaz veya sorun çözülmez ise temizinden format çekin.

Zaten sorunun başlamasının ardından sistemde virüs olduğundan şüphelenip format attım. Sorun halen devam etmekte hiçbir oyun oynayamıyorum sinir bozucu düzeyde 5 - 10 saniye aralığında 1 2 saniyeliğine frame atlıyor veya donuyor.

Not PC boştayken bile bellek kullanımı %50leri geçiyor.

Hatırladığım kadarıyla bir şey yapmadım.

Zaten sorunun başlamasının ardından sistemde virüs olduğundan şüphelenip format attım. Sorun halen devam etmekte hiçbir oyun oynayamıyorum sinir bozucu düzeyde 5 - 10 saniye aralığında 1 2 saniyeliğine frame atlıyor veya donuyor.
İndirdigin bir sey, girdigin bir site veya yapilan bir guncelleme var mi windowsta? Format attiysan donanim kaynakli bir problemde cikmis olabilir. Isi kaynaklida olabilir onlarida test eder misin

İndirdigin bir şey, girdigin bir site veya yapilan bir guncelleme var mi Windows'ta? Format attiysan donanim kaynakli bir problemde cikmis olabilir. Isi kaynaklida olabilir onlarida test eder misin?

Sorunun ısı kaynaklı olması muhtemelen soğutucu kullanmayalı donma sorunu baş gösteri gibime geliyor soğutucu ile tekrardan denememde fayda var birkaç oyunda denedikten tekrardan yazarım.

Sorunun ısı kaynaklı olması muhtemelen soğutucu kullanmayalı donma sorunu baş gösteri gibime geliyor soğutucu ile tekrardan denememde fayda var birkaç oyunda denedikten tekrardan yazarım.
Sogutucu ile denemek yerine once MSI Afterburner ile isi degerlerine bakar misin? Ayni seye gelecek ama daha az ugrastirir seni

Geri
Yukarı