GTX1650 sistem bütün oyunlarda donuyor

Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım çoğu oyunu kaldırabilecek seviyede bir laptop fakat ististanız tüm oyunlarda donma sorunu var ilk başta hartdiskten kaynaklandığını düşünerek GTA'yı SSD'ye kurdum fakat sorun çözülmedi birkaç hafta önce enfes oyunları açan bilgisayar birden çöktü benim 5 yıllık PC'me döndü oyunları oynatmıyor. Sizce sorun neden kaynaklanabilir bu arada sistem özelliklerim aşağıda.
İşlemci i7 10750H.
RAM 16 GB.
Ekran kartı GTX1650.
Sisteminizin 3 yaşında falan olduğunu düşünüyorum. Termal Macun ve temizletme işlemi yaptırdınız mı daha önce?

Sisteminizin 3 yaşında falan olduğunu düşünüyorum. Termal macun ve temizletme işlemi yaptırdınız mı daha önce?

Sistem 2 yıllık henüz yaptırmadım hayır.

Sogutucu ile denemek yerine once MSI Afterburner ile isi degerlerine bakar misin? Ayni seye gelecek ama daha az ugrastirir seni.

PC boşta yeni oyundan çıktım 60C.

Ne zamandan beri oyniyordun iyi şekilde? Ne zamandır oynayamiyorsun?

Birkaç hafta öncesine kadar sıkıntısız açıyordu fakat ne zaman ki CoD Warzone oynadım ilk o zaman donmalar başladı CoD sıkıntı bir oyun grafikleri düşürüyim düzelir dedim ama öyle olmadı neyse herhalde güzel çalıştırmıyor dedim sildim fakat diğer oyunlarda da yavaş yavaş aynı sorunun olmaya başladığını fark ettim.

Birkaç hafta öncesine kadar sıkıntısız açıyordu fakat ne zaman ki CoD Warzone oynadım ilk o zaman donmalar başladı CoD sıkıntı bir oyun grafikleri düşürüyim düzelir dedim ama öyle olmadı neyse herhalde güzel çalıştırmıyor dedim sildim fakat diğer oyunlarda da yavaş yavaş aynı sorunun olmaya başladığını fark ettim.
Termal bakımın zamanı yavaştan geliyor hocam. Kullandığınız ortama bağlı olarak da tozlanmanın yoğunluğu değişebilir.

Termal bakımın zamanı yavaştan geliyor hocam. Kullandığınız ortama bağlı olarak da tozlanmanın yoğunluğu değişebilir.

Haklısınız servise götürme vakti gelmiş gibi en yakın zamanda servise götüreceğim herkese teşekkürler servise götürdükten sonra sorun devam ederse yeni konu açarım iyi akşamlar.

Oyun ici bakmak zorundasin.

Umarım çözersin.

Sorunum soğutucuyu bağlamam ile çözüldü aşırı ısınıyordu PC 90clere çıkıyordu oyunda sorunu çözdüm yardımcı olan herkese teşekkürler.
Hocam normalde soğutucu olmadan da oynatması gerekir bir oyun bilgisayarının. Siz yine de termal macun değişimini ve temizliğini yaptırın derim. Muhtemelen artık tozlardan dolayı tıkanan fanlardan ve etkisini yitiren termal macundan dolayı ek soğutucusuz yapamıyor laptopunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı