GTX1650 sistem ekranda sağ sol yapınca gölgelenme oluyor

xayke

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben daha yeni bir PC toplamıştım. Ekran kartı ASUS TUF Gaming GTX1650 fakat gölgelenme ile ilgili bir sorunu var. Masaüstünde herhangi bir seyi yavaşca hareket ettirince arkasında gölge olusuyor. Peşerin gibi oyunlarda da oluyor. Resim attım. Resimde pek belli olmaz ama gerçekte cok dikkat cekiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210114-143822_Video Player.jpg
    Screenshot_20210114-143822_Video Player.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_20210114-143750_Video Player.jpg
    Screenshot_20210114-143750_Video Player.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 52
Benim monitörde de aynı bu şekilde ghosting var garanti kapsamına girer mi?
Hocam firmadan firmaya değişiyor tam kesin bir cevap veremeyeceğim kusura bakmayın aldığınız firmanın garanti koşullarını okuyun bir çok firma ölü pikselde 3 tane ve üzerinde yapıyor ama ghosting hakkında garanti kapsamı ile ilgili net birşey söyleyemeyeceğim.

Hocam firmadan firmaya değişiyor tam kesin bir cevap veremeyeceğim kusura bakmayın aldığınız firmanın garanti koşullarını okuyun birçok firma ölü pikselde 3 tane ve üzerinde yapıyor ama ghosting hakkında garanti kapsamı ile ilgili net bir şey söyleyemeyeceğim.

Hocam monitörüm ASUS VG24VQ. Ghosting'e dair bir bilgi bulamadım, galiba garanti kapsamında değil :( Oyun oynarken, Dying Light'da mesela akşam oluyor mausu hafif çevirdiğimde böyle ağaçlar yerler filan birbirine giriyor gibi Mount & Blade Warband'da da aynı sorun... Napmalıyım sizce?

Hocam maalesef servise telefon yoluyla ulaşıp bir şansınızı deneyin onun dışında çözümü yok panelinde sorun var birkaç arkadaşta da aynı monitörde ghosting problemini yaşamışlardı.

Hocam monitörüm ASUS VG24VQ. Ghosting'e dair bir bilgi bulamadım, galiba garanti kapsamında değil :( Oyun oynarken, Dying Light'da mesela akşam oluyor mausu hafif çevirdiğimde böyle ağaçlar yerler filan birbirine giriyor gibi Mount & Blade Warband'da da aynı sorun... Napmalıyım sizce?
kanki mönitör kaç hrz ise en sona getir ben 144 de çektim sorun gitti sayılır yani nasıl belli oluyo böle ekranın dibine girersen cokta sağ sol yaparsan azcık cok az oluyo oda kafi zaten hiç belli etmio

Yeni konular

Geri
Yukarı