GT 1030 Sistem Oyunlarda Gölgelenme Sorunları

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Arkadaşlar merhaba, benim sorunum topladığım günden beridir devam ediyor ve sebebini bulamıyorum bu durumun ortaya çıkmasının. Problemi daha net anlatmak için bir kaç video çektim telefon ile dışarıdan, umarım faydası olur.

Mesela burada karakter isimleri en basitinden hareketsiz haldeyken nasıl net çıkıyorsa aynı şekilde koşarken de o şekilde olması lazım ama bende tamamen bozuluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde olması gereken duruma dair video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buradaki sıkıntı da her şeyde gölgelenme yaşamam; yazılar, resimler, hareketli tüm videolarda görüntü inanılmaz uzuyor ve bozuyor. Örnek olarak;

Sebebini anlamış değilim, ekran kartının sürücüsünü otomatik yükledim, sitesinden model ismiyle yükledim bir sonuç vermedi. İşlemci ekran kartına mı yetersiz, ekran kartı monitöre mi yetersiz, güç kaynağı bilgisayara mı yetersiz, yoksa monitör mü arızalı artık iyice bunalmış durumdayım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar Özellikleri;
Monitör: AOC 23.6" E2470SWDA 5ms Full HD DVI MONİTÖR
İşlemci: Intel Pentium G4600 Soket 1151 3.6GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
Ekran Kartı: MSI GeForce GT1030 2GH LP OC 2GB GDDR5 64Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
RAM: Team DDR4 8GB 2133MHz Elite Plus Soğutuculu Ram Bellek (TM4EP213381RD)
Anakart: Asrock H110M-DVS R3.0 Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart (ASRH110M-DVS-R3) (Kaby Lake BIOS Yüklü)
Güç Kaynağı: High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Aktif PFC Güç Kaynağı (HPE-400BR-A12S)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sistem ile alakalı geldi.Driverleri kaldırıp yeniden yükleyin.Olmadı sıfırdan sistem kurup öyle deneyin.

Sıfırdan temiz bir kurulum yaptım. Manuel veya bir programla sürücüleri yüklemedim öncesinde şunu sormak istiyorum. Yeni bir sistem de olsa bu aygıt yöneticisinde ekran kartının sarı ünlem işaretiyle sürücüsünün eksik olduğunu göstermesi gerekmiyor mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 71
Sıfırdan temiz bir kurulum yaptım. Manuel veya bir programla sürücüleri yüklemedim öncesinde şunu sormak istiyorum. Yeni bir sistem de olsa bu aygıt yöneticisinde ekran kartının sarı ünlem işaretiyle sürücüsünün eksik olduğunu göstermesi gerekmiyor mu?
Windows 10 kurduysan gostermiyor.bende gt 1030 kullanıyorum boyle bir sıkıntı yok

Nvdia internet sitesinden ekran kartının sürücülerini yükleyip döner misin ?
Windows 10 kurduysan gostermiyor.bende gt 1030 kullanıyorum boyle bir sıkıntı yok

Paşalarım dün konuştuktan sonra sistemi kontrol edip temiz bir W10 kurulumu gerçekleştirdim tekrardan. Ekran kartının sürücüsünü tekrar yükledim sitesinden, durum hala aynı değişen bir şey yok maalesef. Tüm sorunlar aynı şekilde devam etmekte.

Paşalarım dün konuştuktan sonra sistemi kontrol edip temiz bir W10 kurulumu gerçekleştirdim tekrardan. Ekran kartının sürücüsünü tekrar yükledim sitesinden, durum hala aynı değişen bir şey yok maalesef. Tüm sorunlar aynı şekilde devam etmekte.

Tv de veya başka monitorde bakma şansın var mı?

Tv de veya başka monitorde bakma şansın var mı?

Bir başka monitörüm yok, monitörü dizüstü bilgisayarda deneyeceğim. Çünkü anakarta VGA ile bağladım durum yine aynı. HDMI ve ekran kartı ile ilgili olma ihtimali ortadan kalkmış oldu.

Bir başka monitörüm yok, monitörü dizüstü bilgisayarda deneyeceğim. Çünkü anakarta VGA ile bağladım durum yine aynı. HDMI ve ekran kartı ile ilgili olma ihtimali ortadan kalkmış oldu.

Evet monitörü dizüstü bilgisayara bağladım, problem monitör kaynaklı.

Sorun anlaşıldı yani.

%90 Evet hocam, kasayı TV'ye taktım bir sorun görmedim. Monitörü dizüstü bilgisayara taktım, aynı problem devam ediyordu. Monitör ayarlarına baktığımda 60Hz gözüküyor ama büyük ihtimalle değeri 60Hz değil bu yüzden ekranda gecikme oluyor, gölgelenme sebebi de o tahminimce. ürünü garantiye göndereceğim kısa süre içerisinde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı