GTX1650 sistem kendiliğinden kapandı

sqeax

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, bundan 1 veya 2 hafta önce ETS 2'de çekici yöneticisine tıkladığım an bilgisayar kendini kapattı ve tekrar çalışmaya başladı. Ve sorunsuz çalışmaya devam etti.

Bu olay dün tekrar başıma geldi. ALT F4 adlı oyunu oynarken patlayan bir top (oyundaki parkurlardan biri) fırlatıyor. O top bize çarpıp patladığında bilgisayar tekrar kendini kapattı ve tekrar çalışmaya başladı. Ve sorunsuz çalışıyor.

Normalde ne kadar bakarsam bakayım bilgisayar kapanmıyor. Mesela ALT F4 de o topun oraya tekrar gittim top patladı ama bilgisayar kapanmadı.
Acaba kapanmasını bir şey mi tetikliyor anlamış değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

GTX1650-i7 6700-8 GB RAM-B250M.

Son düzenleme:
Sistem geri yükleme derken?
Nedir,nasıl yapılır?
1. Arama çubuğuna Sistem yapılandırması yazın.
2. Sistem yapılandırması > Araçlar.
3. Araçlara girdikten sonra en altta "Sistem Geri Yükleme" yazacak ona tıklayıp sağ altta "Başlatma" basın.
4. Eğer sisteminde kayıtlı bir "Geri Yükleme Noktası" mevcutsa geri yükleyebilirsin eğer değilse maalesef geri yükleyemezsin.

3. Araçlara girdikten sonra en altta "Sistem Geri Yükleme" yazacak ona tıklayıp sağ altta "Başlatma" basın.
4. Eğer sisteminde kayıtlı bir "Geri Yükleme Noktası" mevcutsa geri yükleyebilirsin eğer değilse maalesef geri yükleyemezsin.

En eski 26 Nisan var :(
Diyelim ki VRAM dan oldu oyun içi grafik ayarlarının en yüksekde veya yüksekde olmasından kaynaklanabilir mi?

Dosya Ekleri

• 1619791033451.png
    1619791033451.png
    278 KB · Görüntüleme: 19
En eski 26 Nisan var :(

Diyelim ki VRAM dan oldu oyun içi grafik ayarlarının en yüksekde veya yüksekde olmasından kaynaklanabilir mi?
Evet kaynaklanabilir efendim en yüksekten biraz düşük ayarda oynarsanız doku kaplamasının kalitesi düşeceği için grafik belleğine düşen görevde azalır böylece de herhangi bir VRAM hatası almanız azalır.

Evet kaynaklanabilir efendim en yüksekten biraz düşük ayarda oynarsanız doku kaplamasının kalitesi düşeceği için grafik belleğine düşen görevde azalır böylece de herhangi bir VRAM hatası almanız azalır.

Anladım teşekkür ederim.
Akşama kadar başka fikir gelmeze çözüldü olarak işaretleyeceğim 😁

Geri
Yukarı