GTX1650 sistem kendiliğinden kapandı

sqeax

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, bundan 1 veya 2 hafta önce ETS 2'de çekici yöneticisine tıkladığım an bilgisayar kendini kapattı ve tekrar çalışmaya başladı. Ve sorunsuz çalışmaya devam etti.

Bu olay dün tekrar başıma geldi. ALT F4 adlı oyunu oynarken patlayan bir top (oyundaki parkurlardan biri) fırlatıyor. O top bize çarpıp patladığında bilgisayar tekrar kendini kapattı ve tekrar çalışmaya başladı. Ve sorunsuz çalışıyor.

Normalde ne kadar bakarsam bakayım bilgisayar kapanmıyor. Mesela ALT F4 de o topun oraya tekrar gittim top patladı ama bilgisayar kapanmadı.
Acaba kapanmasını bir şey mi tetikliyor anlamış değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

GTX1650-i7 6700-8 GB RAM-B250M.

Son düzenleme:
Yazılım güncellemesi yaptınız mı bu süreçte? PSU'nuz yetersiz gelebilir diyeceğim fakat 1-2 hafta öncesine kadar bir şey yok olmadığını anlıyorum yazınızdan. Bence sorun yaptığınız bir donanım/yazılım güncellemesi olabilir.

Yazılım güncellemesi yaptınız mı bu süreçte? PSU'nuz yetersiz gelebilir diyeceğim fakat 1-2 hafta öncesine kadar bir şey yok olmadığını anlıyorum yazınızdan. Bence sorun yaptığınız bir donanım/yazılım güncellemesi olabilir.

PSU 500W 80 Plus.
1-2 hafta önce oldu ETS 2 de sonra hiçbir şey olmadı ama dün başka oyunda oldu toplam iki kere oldu yani.

İşte diyorum ya belki yaptığınız bir güncelleme bu sorunun sebebi olabilir diye.
Yaptığım bir güncelleme yok yani.
Yaptıysamda güncelledikten hemen sonra olması gerekmez mi?
Oyunda bir yere tıkladığımda oldu.
İşte diyorum ya belki yaptığınız bir güncelleme bu sorunun sebebi olabilir diye.
Bu olayın aynısı önceden olmuştu aslında onda çoğu oyuna girmiyordu menüye geldiği an kapanıyordu.
Anakart,ekram kartı,psu değiştirdik.
Artk sorun ortadan kalkmıştı.
Ama dediğim gibi bu oluyor çok sık değil aslında ama merak ediyorum neden olabilir.
Bu olayın aynısı önceden olmuştu aslında onda çoğu oyuna girmiyordu menüye geldiği an kapanıyordu.
Ama dediğim gibi bu oluyor çok sık değil aslında ama merak ediyorum neden olabilir.

Anakart, ekram kartı, PSU değiştirdik.
Ama dediğim gibi bu oluyor çok sık değil aslında ama merak ediyorum neden olabilir?

Ama dediğim gibi bu oluyor çok sık değil aslında ama merak ediyorum neden olabilir?
Yaptığım bir güncelleme yok yani.
Yaptıysamda güncelledikten hemen sonra olması gerekmez mi?
Oyunda bir yere tıkladığımda oldu.

Ne oluyor?
Ben bir kere gönderdim?

Güncelleme yaptıktan hemen sonra olacak diye bir şart yok. Benim aklıma VRAM yetersizliği geliyor o esnada olan olayları hızlıca işleyemediği için siyah ekran veriyor ekran kartı ama farklı bileşenlerde de problem olabilir.

VRAM ne oluyor?
Bildiğimiz RAM mi?
RAM'in bir varyantı olarak düşün. Video RAM açılımıdır. Türkçesi Grafik Belleğidir. Oyunlarda da bildiğin üzere doku kaplamaları olur işte mesela diyelim ki senin 4GB grafik belleğin olsun grafik belleğin bu oyuna yetersiz gelirse oyun çöker, sistem kapanabilir.

RAM'in bir varyantı olarak düşün. Video RAM açılı mıdır? Türkçesi grafik belleğidir. Oyunlarda da bildiğin üzere doku kaplamaları olur işte mesela diyelim ki senin 4 GB grafik belleğin olsun grafik belleğin bu oyuna yetersiz gelirse oyun çöker, sistem kapanabilir.

Anladım yani ekran kartının RAMinden bahsediyorsunuz kısaca?
RAM'in bir varyantı olarak düşün. Video RAM açılı mıdır? Türkçesi grafik belleğidir. Oyunlarda da bildiğin üzere doku kaplamaları olur işte mesela diyelim ki senin 4 GB grafik belleğin olsun grafik belleğin bu oyuna yetersiz gelirse oyun çöker, sistem kapanabilir.

He bu arada ekran kartı belleğim 4 GB.

Geri
Yukarı