GTX1650 sistemde Cyberpunk 2077 çok kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam benchmark yaptım benchmark da FPS yüksek gözüküyor ama oyunda öyle olmuyor sorun RAM den çok işlemcide 80-90 arası geziyor CPU kullanımı %100 çıktığı zaman oyun kasmaya başlıyor benchmark'a güvenmemek lazım benchmark'ta bildiğin 70 FPS aldım ama oyuna girince 30 FPS'e düşüyor.
CP77 her alanda sorunlu olduğu gibi benchmark'de de sorunlu. Tabi ki işlemci eski, performans kayıpları olacaktır. Bazı oyunlar daha yeni işlemciler ile daha iyi çalışıyor. Yapacak bir şey yok.

İşlemci + anakart + RAM kombinasyonunu satıp üzerine ekleyerek daha iyi parçalara geçebilirsiniz. 10100F misal ucuz ama etkili bir işlemci.

CP77 her alanda sorunlu olduğu gibi benchmark'de de sorunlu. Tabi ki işlemci eski, performans kayıpları olacaktır. Bazı oyunlar daha yeni işlemciler ile daha iyi çalışıyor. Yapacak bir şey yok.

İşlemci + anakart + RAM kombinasyonunu satıp üzerine ekleyerek daha iyi parçalara geçebilirsiniz. 10100F misal ucuz ama etkili bir işlemci.
Şuan ki sistemim ile RDR2 oynuyorum med ayarlarda kasma gibi şeyler yok.

Şuan ki sistemim ile RDR2 oynuyorum med ayarlarda kasma gibi şeyler yok.
Biz ne yapabiliriz peki bu durumda? Oyuna update mi verelim. CP77 sorunlu bir oyun maalesef. Ya sistemi değiştireceksiniz yada 30 FPS razı geleceksiniz bu kadar basit.

Biz ne yapabiliriz peki bu durumda? Oyuna update mi verelim. CP77 sorunlu bir oyun maalesef. Ya sistemi değiştireceksiniz yada 30 FPS razı geleceksiniz bu kadar basit.
Yok hocam birşey yapmanızdan değil RDR2 kasmıyor sadece onu belirttim oda ağır oyun sonuçta.

@Elio Talvinen Merhaba hocam böyle bir konu açtım yardım ederseniz sevinirim.

@Elio Talvinen Bir kaç ay sonra tekrar merhaba i7 3770 işlemciye geçtim low da çok rahat oynatıyor.

Son düzenleme:
Yok hocam birşey yapmanızdan değil RDR2 kasmıyor sadece onu belirttim oda ağır oyun sonuçta.

@Elio Talvinen Merhaba hocam böyle bir konu açtım yardım ederseniz sevinirim.

@Elio Talvinen Bir kaç ay sonra tekrar merhaba i7 3770 işlemciye geçtim low da çok rahat oynatıyor.
İşlemci bazlı bir oyun olduğu için 3770'de sorun çıkarmaz. Problemin çözüldüğüne sevindim.

Geri
Yukarı