GTX1650 Ti GPU'nun %100 olması

technoobie

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, umarım konuyu doğru yere açıyorumdur. Ben bilgisayardan fazla anlamıyorum. Bu sitede üyelik soru sormak için açtım. Soruyu okuyan, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Basit bir soru soracağım, cahilliğime verin.

New World isimli oyuna başladım. Oyunda sıra beklerken oyunu aşağı almıştım. Sonra dikkatimi çekti. Ekran kartı ısım 75, bu normal diye biliyorum. Ancak oyun açıkken Görev Yöneticisi'nden GPU 95 ila 100 arası oluyor. Bu normal mi? Bu sitede arattım %100 çalışan birisine normal yazılmı. Benim aklımı karıştıran şu, oyunu oynayan arkadaşlarıma sordum bizim 70'lerde dediler. Ekran kartım NVIDIA GTX1650 Ti 4 GB GDDR6. Oyunun tavsiye edilen ekran kartından yüksek. Laptop diye mi oluyor? Sıkıntı ben de mi onlarda mı? Yoksa sorun yok mu?

Dosya Ekleri

• Ekran kartı.png
    Ekran kartı.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız çözünürlüğe ve oyun içi kullandığınız ayarlara göre GPU kullanımı artar veya azalır. Normal bir durum. MMO bir oyunda optimizasyon beklenmez zaten. Her şey normal.

Anormal bir durum yok, ekran kartının yüksek kullanılması gereksinimleri karşılayamadığı anlamına gelmez. Bu aksine iyi bir şey, kartın tam gücünden faydalanıyorsun.

%100 kullanım olması gereken bir şey gayet normal. Eğer ki işlemcinin %100 kullanılıp ekran kartı kullanımınız %60 civarında olsaydı darboğaz gibi durumlar olabilirdi. Isı değerlerinizde gayet normal.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Anladım mantığını, kafamda oturttum. Basit bir soruyla siteyi meşgul ettim. Ekran kartım yansın istemem, yanarsa alamam şu anda. Sıkıntılı deseydiniz oyunu oynamayacaktım. Bu yüzden sormuştum. Konum kapatılabilinir.

Yeni konular

Geri
Yukarı