GTX1660 Ekran Kartı Seçimi

Soğutma konusunda nasıl bilgi edinebilirim?

Neden tercihinizi bu yönde kullandınız?
İnceleme videolarından elde edilinebilir ama kullanıcı videoları daha sağlıklı. Gigabyte'ı önermem, hem garantisi kötü hem de bu serisi arızalı; gerek fanları sıkıntılı gerek sıcaklığı fazla.
Ekran Alıntısı.PNG

Eki Görüntüle 429287Eki Görüntüle 429288

Hocam ısı olarak birkaç derece oynuyor ama o görüntü farkında var o kadar para vermişken bütün modellerde olması lazım bence.
Not:Zotac modelinde de bulunmuyor.

Bu bilgiler ışığında arka plaka olması güzel bir + olsa da şart olmadığı sonucuna vardım ben. Çekirdek hızları, arka plakaları ve ısınma durumlarına göre bir sıralama yapıp seçmek en mantıklısı olacak sanırım.
İnceleme videolarından elde edilinebilir ama kullanıcı videoları daha sağlıklı. Gigabyte'ı önermem, hem garantisi kötü hem de bu serisi arızalı; gerek fanları sıkıntılı gerek sıcaklığı fazla.
Eki Görüntüle 429341

Kaç derece kabul edilebilir olur sizce?
Soğutma olarak msi gaming x, sağlamlık ve uzun vadeli kullanımda asus tuf ön plana çıkıyor 1660 serisinde, ben asus tuf 1660 oc edition öneririm cidden başarılı bir kart bu geceye özel vatanda indirimli satışta,

ASUS TUF GeForce GTX1660 OC 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Aşıyor beni ne yazık ki :/
Ekleme: Galax GeForce GTX1660 1-Click OC 6GB 192Bit GDDR5 Ekran Kartı (60SRH7DSY91C) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

Bir de böyle bir seçeneğim varmış bu fiyat aralığında, Galax konusunda fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Bence 74C ve altı kabul edilebilir. 80C de sınır olmalı çünkü ekran kartı 80C'i geçince kendi gücünü azaltıyor.

Verdiğim modeller arasında sanırım en düşük sıcaklıkta çalışan MSI, Asus TUF OC'siz model de Vatan'da benzer bir fiyat ancak biraz fazla ısınıyor o anladığım kadarıyla.

GTX 1660 GAMİNG X kullanıyorum 70 derecenin üstüne hiç çıkmadı.

Gaming X, ROG gibi modeller bütçemi aşıyor ne yazık ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı