GTX1660 Ekran Kartı Seçimi

bybrown

Hectopat
Merhabalar,

1600 lira civarı bir bütçe ile GTX1660 almak istiyorum, aşağıdaki 4 ürün arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?

Öncelikle soğutmasına bakın daha sonra da garanti işini araştırın. Gigabyte ve Zotac'ı önermem, ikiside ısınıyor.

Palit öneririm. Sebebi de fiyat olarak 100 TL daha ucuz. Zamanında Palit GTX 1080 Ti kullanmıştım, taş gibi karttı.

Benim de gönlümden o geçiyor aslında, 100 TL az bir para değil. Performans olarak benzer gibi duruyorlar.
Aslında Palitin arkaplakası yok olsa çok daha avantajlı olurdu Gigabyte daha iyi gibime geldi.
MSI Ventus modellerde arkaplaka plastik o yüzden onuda tercih etmem.

Arka plaka ne oluyor tam olarak, işlevi nedir? İlk kez duydum.

Ekran kartının arkasında da koruyucu bir parça oluyor. Metal olduğu zaman soğutmaya da yardımcı oluyor ancak bence hiç gerek yok.

Perfomans olarak aralarında olabilecek tek far hız aşırtma farkıdır. İşlemciyi Nvidia, bellekleri Samsung, Hynix ve Micron üretiyor. MSI, Palit vs. saat hızlarını bir miktar arttırıyorlar sadece bazen.

MSI Afterburner'la bir çubuğu hafif sağa kaydırarak çekirdek hızını sen de kolay ve sorunsuzca arttırabilirsin 🙂

images-1.jpeg
images.jpeg

Benim de gönlümden o geçiyor aslında, 100 TL az bir para değil. Performans olarak benzer gibi duruyorlar.

Arka plaka ne oluyor tam olarak, işlevi nedir? İlk kez duydum.
Ekran kartının arkasında da koruyucu bir parça oluyor. Metal olduğu zaman soğutmaya da yardımcı oluyor ancak bence hiç gerek yok.

Perfomans olarak aralarında olabilecek tek far hız aşırtma farkıdır. İşlemciyi Nvidia, bellekleri Samsung, Hynix ve Micron üretiyor. MSI, Palit vs. saat hızlarını bir miktar arttırıyorlar sadece bazen.

MSI Afterburner'la bir çubuğu hafif sağa kaydırarak çekirdek hızını sen de kolay ve sorunsuzca arttırabilirsin 🙂
Hocam ısı olarak birkaç derece oynuyor ama o görüntü farkında var o kadar para vermişken bütün modellerde olması lazım bence.
Not:Zotac modelinde de bulunmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı