GTX1660 Super sistem Valorant FPS düşüşü

laceration34

Centipat
Daha fazla  
Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500.
GTX1660 Super.
Apacer Panther 8 GB 3000 MHz RAM (1X)
MSI B450M anakart.
Toshiba Kioxia exercise SSD 240GB.
500 GB HDD.
İşletim sistemi Windows 10 64 bit.
Bu sisteme rağmen Valorant oyununda 1080p Low Settings'de 120-140 arası FPS alıyorum ve drop yaşıyorum. İnput lag gibi birden 90-100'e kadar düşüler gözle görülecek şekilde oyunun akışını bozuyor. Ha oyunu oynamaya engel değil ama FPS oyuncuları bilir 200 FPS alan 350-400 FPS alırsa Oyuncu'nun performansı gözle görülecek şekilde artar. Oyunu ilk çıktığı zamanlarda kurduğumda 250'ye kadar rahat ve akıcı bir şekilde oynayabiliyordum sorunun ne olduğunu pek çözemedim internetten bakarak çeşitli ayarlar denedim NVIDIA Denetim Masası, güç yönetimi (maksimum performans),oyun klasöründeki exe. Yi özelliklere girip tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak vs vs. ama hiçbiri fayda etmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Ekranım 165 Hz.

Yalnız konuyu açan arkadaşla aynı karta sahibim =D

Sende optimizasyon sorunu olmaması, oyunda olmadığı anlamına gelmiyor hocam. Diyorum ki 2060 la bu değerleri alıyorum. Yalan borcum yok. Herkeste olan bir sorun bu Valorant'ta. Oyun öyle bir bozuk ki karttan kartta FPS değerleri değişiyor. Bugün internet Cafe'de arkadaşımla oynadım. Yan masamda 250-300 FPS'lerde gezdi cihazı. Aynı sistemlerde benim oynadığım cihaz 150-200 bandında gidip geldi.

Sende optimizasyon sorunu olmaması, oyunda olmadığı anlamına gelmiyor hocam. Diyorum ki 2060 la bu değerleri alıyorum. Yalan borcum yok. Herkeste olan bir sorun bu Valorant'ta. Oyun öyle bir bozuk ki karttan kartta FPS değerleri değişiyor. Bugün internet Cafe'de arkadaşımla oynadım. Yan masamda 250-300 FPS'lerde gezdi cihazı. Aynı sistemlerde benim oynadığım cihaz 150-200 bandında gidip geldi.

Benim arkadaşta 1650 olmasına rağmen en az 250 alıyor. Çok garip bir oyun.

HDD'de sıkıntı yoksa FPS düşürmez kaplamalar geç yüklenir sadece.

Bir süre sonra Bad Sector'den dolayı ve okuma zorlukları çektiğinden GTA V gibi oyunlarda araba ile hız yaparken anlık takılmalar oluyor. Texture missing dediğimiz olay da oluyor. Ama sadece diyemeyiz.

Yediğim droplar belli zamanlarda örneğin B ye basıp mareketi açarken veya rakip oyuncuyla o anlık çatışırken veya bir yetenek kullanırken veya haritanın belli yerlerinde vs vs . drop yaşanıyor onun dışında zaten bu sistemle aldığım fps normal olamaz yine en temizi ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp eski sürücüme dönmek olacak sanırım

GTX ile ilgili değil pek sizinkisi laptop olduğu için düşük FPS olabilir bende de GTX 1660 Super var FPS düşük.

Bu laptop takıntısı neden var bir türlü anlamıyorum ya. Hocam Valorant oynuyoruz oyunun 144+ için istediği sistem gereksinimi GTX 1050 Ti? RTX 2060 laptopta olunca çöp falan mı oluyor anlamıyorum ki bu zihniyeti ben.

Bu laptop takıntısı neden var bir türlü anlamıyorum ya. Hocam Valorant oynuyoruz oyunun 144+ için istediği sistem gereksinimi GTX 1050 Ti? RTX 2060 laptopta olunca çöp falan mı oluyor anlamıyorum ki bu zihniyeti ben.

Ondan bahsetmedim ki hocam GTX 1660 Ti PC daha az ısındığı için ve laptoplardaki ekran kartları kısıtlanmış olduğu için RTX 2060 Laptop'dan daha iyi.

Geri
Yukarı