Çözüldü GTX1660Ti sistem Oyunlarda belli bir süre sonra FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nazghul052

Decapat
Daha fazla  
RAM
AData XPG Gammix D30 8GB (2x8GB) DDR4 3000MHz C16 Gaming Ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ TR200 480GB SSD ve 1TB HDD
Ekran kartı
Asus PH-GTX1660TI-O6G Gaming
Anakart
Asus Prime B450M-K Soket AM4 Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 İşlemci
İyi akşamlar arkadaşlar oyun oynarken belirli bir süre sonra anlık drop girmesi ve hızlı FPS düşüşü sorunu yaşıyorum. Forza Horizon ve SnowRunner gibi hikayeli oyunlarda bu durumu yaşıyorum. Daha önceki konuları inceledim birçok şey denedim olmadı. Yardımcı olabilecek birileri çıkar mı acaba?

İyi akşamlar arkadaşlar oyun oynarken belirli bir süre sonra anlık drop girmesi ve hızlı FPS düşüşü sorunu yaşıyorum. Forza Horizon ve SnowRunner gibi hikayeli oyunlarda bu durumu yaşıyorum. Daha önceki konuları inceledim birçok şey denedim olmadı. Yardımcı olabilecek birileri çıkar mı acaba?

Sıcaklıkların nasıl hocam?

Sıcaklık değerlerim 80 civarı MSI Afterburner ile de takip ettim 85 hatta doksanları görüyordu. Ekran kartımın 3 senedir macun değişimi yapılmadı ama öyle çok stres altında da çalışmazdı eskiden değiştirmem gerekir mi?

Hocam macunları değiş ısındığından frekans düşürüyor.

İşlemcinin sıcaklıklarını söyledin değil mi?

Hocam macunları değiş ısındığından frekans düşür

İşlemcinin sıcaklıklarını söyledin değil mi?
İşlemci sıcaklığım o kadar fazla değil 60-65 derece kadar. Ekran kartımın yüzde olarak tamamını da kullanamıyorum yani 75-90 oranlarında kalıyor ve gitgide o da düşüyor.

İşlemci sıcaklığım o kadar fazla değil 60-65 derece kadar. Ekran kartımın yüzde olarak tamamını da kullanamıyorum yani 75-90 oranlarında kalıyor ve gitgide o da düşüyor.

Hocam ekran kartı çok sıcak çalışıyor garantisi devame diyorsa servisede götürebilirsin kasa modelin ne bu arada?

Hocam erkan kartın zaten Phoenix normale göre daha sıcak çalışıyor bundan dolayı bakımlarını yapman lazım.

85 derece aşırı sıcak.
Yüksekovada öğretmenim de bölgede adam akıllı servis yok garantisi de bitti kartın macunum var termal ped de alıp değişimi yaptırıcam ama güvenemiyorum işçiliklerine. Bir de monitörün 75 hz olması sıkıntı olur mu?

Yüksekovada öğretmenim de bölgede adamakıllı servis yok garantisi de bitti kartın macunum var termal ped de alıp değişimi yaptıracağım ama güvenemiyorum işçiliklerine. Bir de monitörün 75 Hz olması sıkıntı olur mu?

Yok hocam monitör sıkıntı olmaz bu arada boşuna termal ped almayın macun değişimeniz yeterli hatta siz bile değişebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı