GTX1660Ti ve i5 9400F Sisteme Monitör Tavsiyesi

TrBrutal

Hectopat
Daha fazla  
Sistemin parçaları:
  • ASUS GeForce GTX1660Ti DUAL OC GDDR6 6GB 192Bit Nvidia Ekran Kartı
  • ASUS PRIME H310M-E R2.0 Intel H310 Soket 1151 DDR4 2666MHz M.2 USB3.1 Anakart
  • Crucial 8GB Ballistix Sport LT GRAY v3 DDR4 2400Mhz CL16 1.2V PC Ram
  • FRISBY GC-9250G GAMEMAX RAPTOR 650W USB 3.0MidT ATX 4x120mm RGB FANLI KASA
  • Intel Core i5 9400F Socket 1151 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci
  • Kingston 480GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 450MB)
Bu sistem 4800TL'ye alınır mı?
Bir de kasanın markasını falan pek iyi bulmadım ileride daha iyi bir kasaya geçiş yapabilir miyim ve RAM'larımı 16 GB yapabilir miyim?

Bir de bu sisteme uygun monitör önerisi tercihim 24 inç olması ve 75Hz olması şu anlık 75 Hz kullanıp 2 ay sonra 1 adet 144Hz alıp çift monitör kullanmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart ram ve ışlemciyi geçen hafta topladım tavsiye ederim. Ekran kartı olarak rx 570 tercih ettim. Senin seçtiğin ekran kartı rx 570 den daha performanslı bir kart. Ram olarak 8 gb daha eklemeni tavsiye ederim. Birde o power supply ı alma. Silverstone, High power,Thermaltake, gibi markalara yönelmende fayda var. Monitör olarak

AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı

Bende acer ips var oyunlarda performansı çok iyi ama stoklarda kalmamış.

Son düzenleme:
Mecburen alacağım mağazada öyle satılıyor psu ve kasa ileride kasamı değiştirsem birde uyumlu bi psu alsam sıkıntı çıkartırmı anakarta vs uyumlu kasa alsam
Aynı anakart ram ve ışlemciyi geçen hafta topladım tavsiye ederim. Ekran kartı olarak rx 570 tercih ettim. Senin seçtiğin ekran kartı rx 570 den daha performanslı bir kart. Ram olarak 8 gb daha eklemeni tavsiye ederim. Birde o power supply ı alma. Silverstone, High power,Thermaltake, gibi markalara yönelmende fayda var. Monitör olarak

AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı

Bende acer ips var oyunlarda performansı çok iyi ama stoklarda kalmamış.

Bende öyle düşünüyorum ama şuan değiştirme gibi şansım yok ileride anakartıma vs parçalarıma uyumlu bir kasa ile değiştirebilirmiyim

Akım korumalı bir priz almanızı tavsiye ederim en azından elektirik kesintisinde biraz daha güvenli hissedersiniz. En kısa zamanda PSU'yu değiştirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı