R5 2600 ve SAPPHIRE RX590 vs i5 9400F ve ASUS TUF GTX1660TI Sistem

Bütçe
4600
Cevap veren heekeze tek tek teşekkür ederim. Sistemi vatandan seçmek bana mantıklı geldi çünkü taksit ile alıcağım için fark koymuyolar tekrardan teşekkürler.

1660Tİ TUF modelini kullanıyorum ısınıyor biraz o yüzden tavsiye etmem en mantıklısı orada arkadaşların attığı Uber [donanım arşivinin] sistemi bence onu alın sıkıntı yaşamazsınız.

1660Tİ mis gibi zatende kart ısınıyor kullanıyorum Undervolt ve fan ayarı yapmadan kullanmak saçma oluyor. 85 dereceleri görüyorsun şu an undervolt ile gördüğüm değer 73-77 arası yazın 80'i görücek muhtemelen biraz daha düşürebilirim voltaj değerini bakalım hayırlısı.[/QUOTE]

Merhaba arkadaşlar başlıkta da olduğu gibi hangi sistemi önerirsiniz?

Ya da başka sistemler de olabilir 4500 ya da 4600 TL arası 100 TL'de fazla olabilir.
Şimdiden teşekkürler.
Intel sistem: INTEL I5 9400F-ASUS TUF GTX1660TI-O6G-TUF H310M PLU-KINGSTON 480GB SSD-8GB RAM - Vatan Bilgisayar

AMD sistem: AMD 2600-SAPPHIRE RX590 NITRO+ SE-GIGABYTE B450M S2H-GSKILL 8GB-KINGSTON 480GB - Vatan Bilgisayar
Fiyatına göre önerdiğin sistemlerden çok daha kaliteli ve baş ağrıtmayacak cinsten. Belli başlı PSU ve SSD değişimine veyahut HDD eklemeye gidersen yine bütçenin altında kalan onlardan daha iyi bir sisteme sahip olursun.

Peki 1660 Super.
Hangi modelini alacağınıza bağlı zotac videolarını izlediğimde 70 derece falandı. 1660Tİ içinde iyi model olanları alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. O yüzden uber sistemi dedim hemde 2600x var içinde. Kasa değişir SSD değişir on numara sistem olur aralarındaki farkta yüzde 3 bazı oyunlarda da kafa kafaya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı