GTX420 Crysis3 test sonuçları!!

Evet Gputool ile yapabilirsin. Anakartının markası Asus olsaydı Gpu tweak'ı rahatlıkla önerebilirdim. Ondada sınır var ama o sınırların üstüne çıkarsan ekran kartının yanma olasılığı %40 artar bence :D . Ben testimde OC yapmak için Gpu Tweak 'ı kullandım.

Hocam sizin konuyu batıracağım ama tek mesajda ne yapmalıyım söyler misiniz?

upload_2014-5-28_20-27-47.png

Hocam sizin konuyu batıracağım ama tek mesajda ne yapmalıyım söyler misiniz?

Eki Görüntüle 3680

Orada sınırı belirtmiş zaten o kadar yükseltebilirsin sınır arttırılabilir ama senin kartına tavsiye etmem! Çünkü fanı yok. Gpu Clock ekran kartının Memory Clock işlemcinin diye biliyorum. Sen ikisinide sınıra dayayabilirsin ama ısıları takip etmen lazım. Aşırı ısıma sonucu yanıyor zaten kartlar. İşlemcin nedir ? Konuyu dağıttınız diye düşünmeyin önemli değil. :D .
Orada imleçleri arttırdıktan sonra Apply tuşuna tıklayarak yaptıklarını kaydedebilirsin.

İntel Core Duo E4600 2.4 ghz. Yavaş yavaş artırayım o zaman. Peki şu voltaj değeri? Ayriyetten bilgisayarı yeniden başlatmam gerekir mi?

Haaaa birde sen oyun için OC yapıyorsan yapabilirsin ama sadece ölesine yapacaksan boşuna yorma parçalarını.
Evet yavaş yavaş arttır sonuçlara bak. Hayır yeniden başlatmana falan gerek yok yap kullan.
Seni biraz korkutacağım ama voltaj değerini dengesiz arttırısan anakartı bile yakma ihtimalin varr!!!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı