GTX680 Vs HD 7970 Sizce ?

İlk olarak sana atacağım hocam :) , gtx680 düşünüyordum sizde bana onu önermiştiniz sanırsam fikriniz değişti :)

Sadece ben değil birçok kişi GTX680 taraflısıdır. Nvidia'nın önde gelen yenilikleri olsun, daha az güç tüketmesi olsun... Ve ilk olarak bana atman foruma veya bana bir fayda vermez. O an ben müsaittim ben yazdım. Ben olmasam Mevsresm yazardı -ki kendisi her sistem toplama konusuna yardım eden başarılı biridir-, başkası yazardı. Yani katkılarını foruma karşı bekliyoruz. ;)

Sadece ben değil birçok kişi GTX680 taraflısıdır. Nvidia'nın önde gelen yenilikleri olsun, daha az güç tüketmesi olsun... Ve ilk olarak bana atman foruma veya bana bir fayda vermez. O an ben müsaittim ben yazdım. Ben olmasam Mevsresm yazardı -ki kendisi her sistem toplama konusuna yardım eden başarılı biridir-, başkası yazardı. Yani katkılarını foruma karşı bekliyoruz. ;)

Hocam ben sistemi size göre toparlayacağım zaten. O gün verdiğiniz sistemi direkt sepete aldım, o zaman HD 7970'mi diyoruz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam ben sistemi , size göre toparlayacağım zaten o gün verdiğiniz sistemi direk sepete aldım , o zaman HD 7970'mi diyoruz ?

Bana sorarsan GTX680 diyorum. Hatta HD7970 diyen var mı? :) O derece GTX680...

http://www.hwcompare.com/12351/geforce-gtx-680-vs-radeon-hd-7970/

Bu linkte verilen değerlere göre GTX680 Texel ve pixel doldurma özellikleri ile yaklaşık %10 üstün durumdadır. 7970 serisi, memory band genişliğini artırmış, ama bu band genişliğini hakkıyla kullanamamış görünmektedir. Bu da tasarım olarak birz zayıf olduğu anlamını taşımaktadır.
GTX 680 in güç gereksiniminin 7970 ten 55W daha düşük olduğu da hesaba katılırsa GTX680 bence açık ara ilerde görünmektedir.

İki değerli insan bunu yazdıysa sence? :)

Hocam peki 2 GB ve 256 Bit olması ilerde sorun çıkartır mı ? HD'nin 3 GB 384 Bit. O açıdan soruyorum.

- - - Güncellendi - - -

Hocam bir de elime :

85e9e93b_X-2012102316091154959.png
680v660sli-MainChart1.jpg

perfrel.gif

Bunlar geçti. Belki sizin de işinize yarar.

Ben fiyat bakımından AMD tercih ettim. Sanmıyorum 2 GB 256 Bit sınırını aşacak bir oyun. Öyle bir oyun çıkarsa herhalde makineleri komple değiştirmemiz gerekir.

Beyler azcık boş tavsiyeler olmamış mı ? 6100 işlemci demiş kim önerdiyse şu zamanlarda 6300 işlemcinin altına düşmesin lütfen ya arkadaşlar. 6100 işlemciye GTX680 vyea HD7970 abez kaçar. İlk baş lütfen o işlemciyi en azından bakın en azından 6300 yapınız aslında ama 7970 mi 680 mi derseniz 680 ;)

Beyler azcık boş tavsiyeler olmamış mı ? 6100 işlemci demiş kim önerdiyse şu zamanlarda 6300 işlemcinin altına düşmesin lütfen ya arkadaşlar.6100 işlemciye GTX680 vyea HD7970 abez kaçar. İlk baş lütfen o işlemciyi en azından bakın en azından 6300 yapınız aslında ama 7970 mi 680 mi derseniz 680 ;)

İşlemci yeterliyse niye abes kaçsın? Bu arada erdemli, çok dert etme sen belleği falan. Tercihini hangisinden yana kullanırsan kullan iyi olacak.

Beyler azcık boş tavsiyeler olmamış mı ? 6100 işlemci demiş kim önerdiyse şu zamanlarda 6300 işlemcinin altına düşmesin lütfen ya arkadaşlar.6100 işlemciye GTX680 vyea HD7970 abez kaçar. İlk baş lütfen o işlemciyi en azından bakın en azından 6300 yapınız aslında ama 7970 mi 680 mi derseniz 680 ;)
Değil 6100, hafif FPS farkla FX4100 bile o kartları götürür diye düşünüyorum.

Bu forumda kolay kolay Nvidia taraftarı bulamazsın, ancak GTX 600 serisi bu sene çok başarılı olduğu için öneriyoruz. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı