GTX680'e sistem önerisi

Benim PC'yi defalarca söküp taktım, o konuda biraz bilgim var. Ekran kartına çıplak elle dokununca bozuldu ve bir şey öğrendim, çıplak elle fazla okşamamak gerek ya da kasaya dokunduktan sonra ellemek gerekiyormuş. Boza boza öğrenmeye devam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PC'yi defalarca söküp taktım, o konuda biraz bilgim var. Ekran kartına çıplak elle dokununca bozuldu ve bir şey öğrendim, çıplak elle fazla okşamamak gerek ya da kasaya dokunduktan sonra ellemek gerekiyormuş. Boza boza öğrenmeye devam.

Bu biraz da şans işi ve böyle olma olasılığı çok düşük. Ancak düşük diye tedbir almayalım da denemez. En basitinden bir kasaya dokunmakta yarar var. Benim kasa külüstür olduğu için içim hiç acımayacak :D

Ekran kartı ve HDD'yi kendım de takarım öylesine söyledim. Ben 2 kere filan elime aldım. Güzelim DCU II TOP gitmesin de. :D

Bu arada 500W değildi. 800W Xılence'dı ama Corsair 750W hem yeterli hem de daha kaliteli gibi geldi.

- - - Güncellendi - - -

Benim şu anki kasada denerim söküp takma işlerini ama yine de Vatan yapsın. Kablolar toplu olmasa bile nereye ne takmışlarsa bakarak toplarım ben kabloları, sıkıntı değil.

Vatan'da takarlar için rahat olsun, takmazlarsada parayla takıyorlar diye biliyorum. Şahsen ben Çorlu'daki Vatan'ın müşteri hizmetlerinden çok memnunum.

Bozulan kartım, HD3850 olduğu için hiç takmadım. GTX680'de koruma olduğu için, sorun olmaz. Kardeşim sen vatana toplattır, en garantisi öyle olur. Fotoğrafları bekliyoruz.

Vatana toplattır sonra kendin kabloları arkadan dolandırırsın. En baştan kendin toplama kendine güvenmiyorsan toplama konusunda. Önce onlara toplat daha sonra ekran kartı anakart kablolarının nasıl çıkarılıp takıldığını biliyorsundur zaten arkadan dolandırırsın.

Bozulan kartım, HD3850 olduğu için hiç takmadım. GTX680 de koruma olduğu için, sorun olmaz. Kardeşim sen vatana toplattır, en garantisi öyle olur. Fotoğrafları bekliyoruz.
Vatan'a gittim konuştum. Olmayan parçaları getireceklerini söylediler haftasonu alacağım. Fotoğrafları koyarım :)

- - - Güncellendi - - -

Vatana toplattır sonra kendin kabloları arkadan dolandırırsın. En baştan kendin toplama kendine güvenmiyorsan toplama konusunda. Önce onlara toplat daha sonra ekran kartı anakart kablolarının nasıl çıkarılıp takıldığını biliyorsundur zaten arkadan dolandırırsın.
Ben de öyle düşündüm. Sadece bendeki HDD ve ekran kartını kendim takarım o da sıkıntı değil zaten. Onlar toplar sonra ben kabloları düzenlerim en iyisi bence de böyle.

Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim. Çok sağ olun :)

- - - Güncellendi - - -

Asus GTX680 DCU II TOP
500GB HDD

Sistem bu şekilde son kararımı verdim. Herkese tekrar teşekkür ederim:)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı