GTX765M Gta 4 Kasma Sorunu

ghost5369

Hectopat
Evet arkadaşlar bugün gelen ge70'de böyle bir problem var. Optimus doğru çalışıyor. Acaba oyun ile ilgili bir sorun olabilir mi ? Son patchi ve cracki yüklü. Benchmark testinde de video adapter hd4600 olarak görülüyor. Ne olur yardım edin.

Demek ki Optimus düzgün çalışıyor. Oyunun Exe'sini seçip GTX 765M'e ata. GTA 4'ü de hala orijinal almadıysan yan... 5 dolara satıldı oyun. Korsanına 20 TL vermişsnidir diye tahmin ediyorum. Ya da indirirken 20 TL'lik elektrik harcamış olabilirsin.

Orijinal al:

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City on Steam

GTA 4 zaten optimize olarak feci bir oyun. Kasmalar yaşaman bence normal. Ancak Nvidia Denetim Masası'ndan oyunun kısayolunu ya da kurulu olduğu yerdeki exe dosyasını seçip Nvidia'ya görev ver. Bir de aynen EFLC versiyonunun bir ara 7$ a satıldığını hatırlıyorum.

Demek ki Optimus düzgün çalışıyor. Oyunun Exe'sini seçip GTX 765M'e ata. GTA 4'ü de hala orijinal almadıysan yan... 5 dolara satıldı oyun. Korsanına 20 TL vermişsnidir diye tahmin ediyorum. Ya da indirirken 20 TL'lik elektrik harcamış olabilirsin.

Orijinal al:

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City on Steam
Evet optimusta bir sorun yok fakat gtx765mde bir sorun var. Bunların hepsi tesadüf olamaz pes6 uyumluluk sorunu olsaydı intel ile daha rahat açmazdı. Gta 4 aynı şekilde optimus sorunu yok orijinal oyun ile bir alakası olduğunu sanmıyorum. Bildiğiniz kasma değil sanki intelle çalıştırıyomuş gibi bi kasma var o derece yani :) Windows 7 yükledim düzeldi fakat wireless algılamadığı için tekrar Win8'e döndüm :mad:

GTA 4 zaten optimize olarak feci bir oyun. Kasmalar yaşaman bence normal. Ancak Nvidia Denetim Masası'ndan oyunun kısayolunu ya da kurulu olduğu yerdeki exe dosyasını seçip Nvidia'ya görev ver. Bir de aynen EFLC versiyonunun bir ara 7$ a satıldığını hatırlıyorum.

Hepsini denedim zaten nvidianın çalıştığını gösteren ışık yanıyor. Gtx765m de bir sorun var. Turuncu forumda bir arkadaş var o da aynısını yaşamış. Sanırım driver sorunu var. Nvidia'nın sitesindeki driverı yüklemeye çalıştığımda uyumlu donanım bulunamadı hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o sorunun çözümünü bulmuştum ve GT 650M'e başarıyla uygulamıştım. Bulduktan sonra bunun hakkında konu açarım.

Ekran kartın optimize edemiyordur oyunu yada yetersiz kalıyordur araştırıp sana dönücegim.

- - - Güncellendi - - -

1. Seçenek

1. Başlat bölümünden, Çalıştır…’a tıklıyoruz.
  2. Karşımıza çıkan kutucuğa msconfig yazıyoruz.
  3. Daha sonra karşımıza çıkan pencereden, Hizmetler bölümüne tıklıyoruz.
  4. Ve daha sonra, aşağıda yer alan seçeneklerden Windows Olay Günlüğü yazısının yanındaki seçili seçeneği kaldırıyoruz.
  5. Son olarakta Tamam butonuna basıyoruz ve Bilgisayarımızı Yeniden Başlatıyoruz

2. Seçenek

Önce masa üstünde yeni bi not defteri aç Ve adına "commandline" yaz. sonra içine ise bunları yapıştır

Kod:
-memrestrict 699145600 
-forcehighqualitymirrors 
-notimefix 
-novblank 
-noprecache 
-framelimit 30 
-novblank 
-noprecache 
-norestrictions 
-noswapdelay 
-renderquality 4 
-shadowdensity 0 
-viewdistance 0 
-detailquality 100 
-shadowquality 3 
-reflectionquality 4 
-reflectionresolution 2048 
-shadowresolution 2048 
-waterquality 0 
-waterreflectionquality 5 
-minspecaudio 
-dx10 
/high

Not defterini kayıt et kapa. at gta 4 ün içine.
Saçma gelicek ama yap görürsün...

3. Seçenek

Oyun Hızlandırıcı Kullana Bilirsiniz Buyrun Linkleri

Game Booster

PCBoost

Vb. Programlar Kullanabilirsinz...

4. Secenek:

Bilgisayarınızın Kasasını İyice Temizleyip Format Atınız .

5. Secenek :

Oyunun Ayarlarını En Kısıga Düşürüp Oyunu Orjinal Almak.

1-Ekran kartınızı güncelleştirin kasma büyük ölçüde azaltır ve düşük grafik ayarlarında oynayın.
2-Direct x 11 ya da 10 yükleyin.

Arkadaşım Araştırdım Bulabildigim Bunlar. Daha da Araştırmaya Devam Edicegim.

Abi ben bu oyunları GTA 4 gibi yeni çıkan oyunları 3 TL'ye alıyorum. Siz neden dolardan bahsediyorsunuz hem de tamamen orijinal ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orjinal kavramınız nasıl? Hiçbir yeni çıkan oyunu 3 TL'ye alamazsınız. Babanızın arkadaşı olsa vermez 3 TL'ye. Aldıklarınız büyük ihtimal korsan. Oyunu satın alırken ayrı bir DVD'ye çekiyorlar değil mi oyunu? Yada DVD'nin üzerinde resim olmuyor. ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı