GTX770 2GB vs 4GB

Oyun sırasında çoğumuz ultra ile high ayar arasındaki farkı göremeyiz.
Fraps veya başka bir program ile geçin bol efektli sahneye hiç kıpırdamadan ayarları değiştirerek resmedin.
Resimleri incelediğinizde görürsünüz farkı.

Her sahnede aynı sonucu vermez.

@Ömer Erten hafız üstüne alınmana gerek yok. Öyle atışma falan için yazmadım. :)

"07mertkarakoç" R9 290 TRI-X OC veya PCS+ alabilirsin. GTX 780 önermem. Çünkü az da olsa daha az performanslı. GTX 780 < R9 290
En iyisi Lightning olduğunu söylüyor arkadaşlar ben tam emin değilim fakat OC'li versiyonunu alırsan senin için daha iyi olur.

Herkes 7 yıla çok takılmış birkaç şey belirteyim arkadaşın monitörünün çözünürlüğü 1600x900 ve arkadaş ultraya çok takıntılı değil medium gibi ayarlarda oynayacak. Bu yüzden 7 yıl.

"07mertkarakoç" yetmesi lazım ama tam emin değilim kaç watt tükettiğini bulamadım kartın çünkü AMD sitesine girince "HTTP 500" hatası alıyorum. Diğer kaynaklarda da bulamadım.

"taylanxtavsan" bir şeyi unuttun galiba. Büyük olan bilgisayarlar her zaman daha performanslı olacaktır. Yani dizüstünün masaüstünü geçmesi ihtimali yok. Çünkü:
1-Bir sistem ne kadar çok büyürse o kadar çok devreyi içinde barındırabilir.
2-Bir anakart ne kadar çok büyürse o kadar çok sistem elemanını içinde barındırabilir. Ör: 4 way SLI/Crossfire ve 2 veya daha fazla işlemci barındırabilen anakartlar.
3-Daha performanslı ekran kartlarıınn uzunluklarının daha fazla olması.
4-Daha performanslı işlemcilerin daha büyük olması.
5-Süper bilgisayarların bir evi kaplayacak kadar büyük olması.

Bir şey daha söyleyeyim : Her büyük olan şey küçükten daha performanslıdır diye bir kuralda yok tabi.

Not: Şuan 5 yıllık bir sistem kullanıyorum o yüzden bir sistemin 7 yıl sonrasını görebilmem çok zor değil.

Şu son söylediğin söz ile yine dönüp dolaşıp dediğim cümleye geri dönmüşsün. Ben burada diz üstü bilgisayarların bir gün masa üstünü geçeceğini söylerken daha az alan ile piyasada var olacak oyunları ultra çalıştırabileceğini ima ettim. Yani sen her yere taşıyabildiğin bir sistem ile tüm oyunları ultra ayar oynayabildikten sonra ne yapacaksın masa üstünü veya süper bilgisayarı. Yoksa ben de biliyorum şu anda bile tüm odayı kaplayan sistemi ile süper bilgisayarların var olduğunu. Ayrıca şu diz üstü için sistem yükseltme olayına da değinmeleri lazım...
Oyun sırasında çoğumuz ultra ile high ayar arasındaki farkı göremeyiz.
Fraps veya başka bir program ile geçin bol efektli sahneye hiç kıpırdamadan ayarları değiştirerek resmedin.
Resimleri incelediğinizde görürsünüz farkı.

Her sahnede aynı sonucu vermez.

@Ömer Erten hafız üstüne alınmana gerek yok. Öyle atışma falan için yazmadım. :)
Yarım sayfa yazdığım şeyin özetini geçmişsin tebrikler. :rolleyes:

Bu sayfayı açan arkadaşa önerim. Bekleyemiyorsan R9 290 PCS+ al. GTX 780 Lightning hariç diğer 780'lerden daha iyi bir kart. Yok ama vaktin varsa da bir 6 ay bekle GTX 870 için.

Ne beklemesi̇ ben geçen yazdan beri̇ bekli̇yorum bi̇lgi̇sayar almak i̇çi̇n :d
Sen yarim sene daha bekle di̇yorsun bi̇zde i̇nsaniz :d

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu son söylediğin söz ile yine dönüp dolaşıp dediğim cümleye geri dönmüşsün. Ben burada diz üstü bilgisayarların bir gün masa üstünü geçeceğini söylerken daha az alan ile piyasada var olacak oyunları ultra çalıştırabileceğini ima ettim. Yani sen her yere taşıyabildiğin bir sistem ile tüm oyunları ultra ayar oynayabildikten sonra ne yapacaksın masa üstünü veya süper bilgisayarı. Yoksa ben de biliyorum şu anda bile tüm odayı kaplayan sistemi ile süper bilgisayarların var olduğunu. Ayrıca şu diz üstü için sistem yükseltme olayına da değinmeleri lazım...
Yarım sayfa yazdığım şeyin özetini geçmişsin tebrikler. :rolleyes:

Bu sayfayı açan arkadaşa önerim. Bekleyemiyorsan R9 290 PCS+ al. GTX 780 Lightning hariç diğer 780'lerden daha iyi bir kart. Yok ama vaktin varsa da bir 6 ay bekle GTX 870 için.

Nvidada g-sync,adaptive v-sync gibi teklonajiler var. Amd de bunların karşlığı varmı. Nvidia ekran yırtılmasını önlemek için çok çalışıyor gibi. ve amd driver sorunları r9 serisinde aşılacak mı belli değil o yüzden nvidiaya daha sıcak bakıyorum

Diğer önemli bir konu cx 600 r9 290 pcs+ ya yetecek mi bu benim için önemli bir soru

Nvidada g-sync,adaptive v-sync gibi teklonajiler var. Amd de bunların karşlığı varmı. Nvidia ekran yırtılmasını önlemek için çok çalışıyor gibi. ve amd driver sorunları r9 serisinde aşılacak mı belli değil o yüzden nvidiaya daha sıcak bakıyorum

Diğer önemli bir konu cx 600 r9 290 pcs+ ya yetecek mi bu benim için önemli bir soru

G-Sync kullanabilecek ekranın var mı sen bana onu söyle? Ya da fiyatlarından haberin var mı? Kullanamayacağın teknoloji için sen fazla para verir misin ekran kartına? Ayrıca AMD her ne kadar Nvidia sürücüleri ile eşit kıvamda olmasa da bu onu kalitesiz yapmaz. Son olarak AMD Vision Engine Control Center ile V-sync kullanabiliyorsun diye biliyorum. Hatta V-Sync Frame Rate kontrolünde veya oyun içerisinde hiç mi hiç tercih edilmez. 80 FPS alıyorken 60'a kilitlenmek de neyin nesidir. o_O Physx çok havalı geliyor bazılarına ama eğer üst segment bir ekran kartın yoksa Physx+Lag=Cool gibi saçma bir sonuca yol açıyor. Öyle ki GTX 770'leri bile zorlayan bir teknoloji, AC4'te hele. :D

600 W bile yeter ancak ben +80 600W öneririm yine de...

CX600 zaten 80+ Bronze sertifikalı bir güç kaynağı. R9 290 için yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı