GTX770 2GB vs 4GB

Ben çıplak gözle düşük ayarlarla Ultra farkını anlayamadım. O yüzden bana orta ayarlar kafi. Örneğin 5 MS monitörümü değiştirdim 2 MS aldım yine bir fark göremedim. Ultra ayrlar şart değil bence.

Düşük ayarlar ile en yüksek ayarlar farkını göremediyseniz bir doktora görünün.

Gerçi RevoLand'in dediği gibi, "Ultra"dan ne anladığınıza bağlı.

Ben çıplak gözle düşük ayarlarla Ultra farkını anlayamadım. O yüzden bana orta ayarlar kafi. Örneğin 5 MS monitörümü değiştirdim 2 MS aldım yine bir fark göremedim. Ultra ayrlar şart değil bence.
Size katılıyorum arkadaşta GT630 var Far Cry 3, Crysis 3 1280x 720 orta ayarlarda kasmadan oynuyor, ultra farkını deniz şeffaflığı hariç göremedik. 
25 fpsyi hangi çözünürlükte gördü acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler Ercan. Arkadaşım eğer oyunları uzun zaman boyunca medium da veya ultra da oynamak istiyorsan R9 290 TRI-X OC al. En az 7 yıl götürür seni. GTX 770 Crysis 3'ü ULTRA ayarlarda tam olarak oynatamaz gücü yetmez. En fazla 30 fps görürsün. 900p için de geçerli bu dediklerim. Belki 40 fps olur(en fazla). İşte bu yüzden R9 290 TRI-X OC al. Ama GTX 770 alırsan da pişman olmazsın 4-5 yıla kadar. R9 290 TRI-X OC alırsan 6-7 yıla kadar rahat olursun.
Crysis 3 ü ultra oynatamaz kelimesi çok kafamı karıştırdı.internetteki benchmarklarda gtx 770 nasıl 50-60 fps alıyo ozaman resimleri paylaşabilsem bi. bencmark bulan yok mu hiç?

2GB GTX770 ASUS DCU 2 ile AC 4 ve Tomb Raider gibi oyunlarda 35 FPS civarı oynatırken bazı sahnelerde 24-25 FPS değerlerine kadar düştü ve oyun zevkini bozdu. Şuan ki bazı oyunlarda bile sorun çıkıyorsa gelecek yeni nesil AC, BAtman, BF5 vs. oyunlarda ne kadar performans verecektir tartışılır. Yani, Ömer katılmakla birlikte bütçeni çok az daha artırıp R9 290 alman taraftarıyım. Tabi bu seçim biraz da kişisel. Yani ben bu kadar para vermişken oyunda her ay en sonda olsun ve iyi FPS değerleri versin isterim. Bir başkası, orta ayarlar bile yeter bana, Ultra da gözüm yok derse bırak GTX770, R9 270 falan bile sorunsuz Hıgh oynatıyor.

"arkham" benim R9 290 önermemin sebebi daha uzun ömürlü olmasıdır. Yani daha uzun süre ekran kartı almadan oynayacak yoksa ben APU bile önerirdim. Bende şuan ki bilgisayarı babama şunu diyerek almıştım : " Baba fazla oyun oynamayacam, yeter ki al." Ama sonradan pişman oldum bunu dediğime oyun oynatmıyordu bilgisayar. Sonradan HD 5450 taktım. Arkadaşım bana vermişti. Yani bu arkadaşın sonradan pişman olmasını da istemediğimden R9 290 öneriyorum. Emin ol bir kez deneyecek ULTRA ayarları sonra bir daha hiç bırakmayacak. :D

"07mertkarakoç" benchmarklar da fps değerlerinden önce üstteki yazılara bakman gerekir. O dediğin fps değerleri ULTRA olmayan ayarlarda rahat çıkar. Resmini paylaşabilirsen sana daha rahat anlatırım.

"pusat57" ULTRA ayarlar ile HİGH ayarlar arasındaki farkı bile anlaman lazım. Gidip göz doktoruna görün benden tavsiye. Eğer arada fark olmasaydı herkes 4 yıllık sistemlerde olurdu. Yeni DirectX sürümlü oyun çıkınca herkes ekran kartın değiştirirdi. Yani öyle bir Dünya yok. Fark var High ile ULTRA arasında.

"arkham" benim R9 290 önermemin sebebi daha uzun ömürlü olmasıdır. Yani daha uzun süre ekran kartı almadan oynayacak yoksa ben APU bile önerirdim. Bende şuan ki bilgisayarı babama şunu diyerek almıştım : " Baba fazla oyun oynamayacam, yeter ki al." Ama sonradan pişman oldum bunu dediğime oyun oynatmıyordu bilgisayar. Sonradan HD 5450 taktım. Arkadaşım bana vermişti. Yani bu arkadaşın sonradan pişman olmasını da istemediğimden R9 290 öneriyorum. Emin ol bir kez deneyecek ULTRA ayarları sonra bir daha hiç bırakmayacak. :D

"07mertkarakoç" benchmarklar da fps değerlerinden önce üstteki yazılara bakman gerekir. O dediğin fps değerleri ULTRA olmayan ayarlarda rahat çıkar. Resmini paylaşabilirsen sana daha rahat anlatırım.

"pusat57" ULTRA ayarlar ile HİGH ayarlar arasındaki farkı bile anlaman lazım. Gidip göz doktoruna görün benden tavsiye. Eğer arada fark olmasaydı herkes 4 yıllık sistemlerde olurdu. Yeni DirectX sürümlü oyun çıkınca herkes ekran kartın değiştirirdi. Yani öyle bir Dünya yok. Fark var High ile ULTRA arasında.
Katılıyorum, ben gerçek ULTRA ayarlarda Crysis 3'de Psycho'nun bize New York'un son hâlini gösterdiği yerde 28-29 fps'ye düştüğünü gördüm R9 290 PCS+ ile ki PCS+ modeli 3dMark skorunda 290X'in referans modeline çok yakın sonuçlar veriyor.

50-60 fps alınan yerler testlerin gerçekleştirilmiş olduğu sahneler ile ilgili, kapalı odalarda gezip bende alırım 50-60 fps, ne var bunda.

H

1 ay daha bekleyip 300 tl daha ekleyebilirim bütçeye. Max 1400 tl Hangi r9 290 önerirsin yoksa gtx 780 mi alıyım

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı