GTX770 Twin Frozr Gaming Sistem İçin Gerekli Psu Hesaplama

ILeGenD

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. Dün konu açmıştım fakat almak istediğim cevabı alamamıştım yeni açılan konular yüzünden çok arkalara taşındı konu.
Öncelikle sistemim şu:

ad.png

Sistemim için gerekli olan watt'ı msi'ın güç hesaplayıcısından yaptım ve sonuç 462 watt çıktı.

technopat.png

Sorun burada yok. Sorun şurada başlıyor: psu hesaplama bölümünde Ek Pcı Express Kartı diye bir bölüm var Pcı-e X1, x4, x8, x16 diye ayrılmış. Benim sistemimde hangi Pcı-e X var ve kaçtane bulunmakta ? Benim kullanmam gereken hangisi ? Yada kullanacakmıyım ? Ek Pcı Express Kartı bölümünü passmı geçmeliyim bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet pas geçmelisin. Ek PCI express ve PCI slotları, yani genişleme yuvaları; ekran kartı ve ses kartı vb. taktığın slotlardır. Sen 1 tane ekran kartı kullandığın için 1 tane x16 gireceksin. Ayrıca, bu sistem 462W yakmaz, yakamaz.

Hayır maksimum değerleri değil o, orada bir yanlışlık var. Senin sistemin çatlasa 375W tüketir. 1 tane PCIe x16 seçeceksin o da ekran kartının slotu zaten. Ama orada işlem yapmana gerek yok. Dediğim gibi, tam yükte 375W civarı tüketimi olur.
GTX770 = 230W, Fx 6300 = 95W, sistemin geri kalanı ancak 50W.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı