Gtx950 Sistem Tavsiyesi

ARDOWA

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar biliyorum Gtx950 henüz çıkmadı ancak ben yine de ortalama fiyatını düşünerek bir sistem topladım. Başlangıç bütçem 2 bin Tl olduğu için mümkün olduğunca o aralıkta kalmaya dikkat ederek topladım sistemi. Bir kaç yerde aşağı yukarı 550 Tl olacağını okudum ve 559 Tl olan Evga Gtx750 TI FTW Edition ekledim fiyat belli olsun diyerek. Sizce bu sistem Gtx950 tahminleriniz için nasıldır ?

Gtx950 beklemek-almak yerine 750 TI almamı tavsiye edenleriniz de olacaktır eminim. O arkadaşların fikirlerini de duymak istiyorum.
Bir de G3258 için 3.9 Ghz'ye kadar stok soğutucu yetiyor diyorlar ilk elden tecrübesi olan arkadaşlar doğrulayabilir mi-yalanlayabilir mi rica etsem.
Şunu da belirtmek istiyorum bu sistem ile 10 Kasım'a kadar gönül eğlendireceğim yani Ultra ayarlarda akıcı GTA 5 oynayayım gibi bir beklentim yok. Biliyorsunuz 10 Kasım'da Fallout 4 çıkacak. O vakte kadar oynayacağım oyunlar LoL olsun CS:GO olsun taş çatlasın GTA 5 olsun (orta-yüksek ayar dahi kafidir GTA 5 için).
Sistemi aldıktan sonra kasıma kadar işlemciyi ve belleği değiştirebilirim o yüzden bu iki parça için online FPS ve MOBA oyunlarında göstereceği performans üzerinden yorum yapabilirseniz çok sevinirim. Asıl amacım Gtx950 ile ilgili görüşlerinizi ve G3258'in stok soğutuculu hızaşırtma ile o karta yetip yetmeyeceği konusundaki fikirlerinizi almak. Eylül 10-11 gibi almayı düşünüyorum bu sistemi ancak görüşlerinizi almak için sabredemedim eğer Gtx950'yi tartışmak için erkense kusuruma bakmayın.

Dipnot: Sistemin alınacağı site-mağaza ile ilgili de her türlü öneriye açığım.

image.jpg
image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık G3258 alınmasını tavsiye etmiyoruz hem fiyatı eskiye göre baya arttı hemde overclock yapmak için soğutucusuna vereceğin parayla birlikte i3 4160 alabiliyorsun vede akıcı gta 5 vb oynamak gibi derdim yok demişsin ozaman apuya yönelebilirsin dostum A10 7870k apular gayet performanslı ve dx12 desteği var ileride boş olan PCIe slotuna dual graphics veya daha üst seviye bir ekran kartı takabilirsin ileriye dönük olması için. Tamamen senin seçimin :)

Artık G3258 alınmasını tavsiye etmiyoruz hem fiyatı eskiye göre baya arttı hemde overclock yapmak için soğutucusuna vereceğin parayla birlikte i3 4160 alabiliyorsun vede akıcı gta 5 vb oynamak gibi derdim yok demişsin ozaman apuya yönelebilirsin dostum A10 7870k apular gayet performanslı ve dx12 desteği var ileride boş olan PCIe slotuna dual graphics veya daha üst seviye bir ekran kartı takabilirsin ileriye dönük olması için. Tamamen senin seçimin :)
APU'ların güç tüketimi ne düzeyde ? AMD'yi yüksek güç tüketimi ve buna bağlı olarak daha çok ısınması nedeniyle sevemedim bir türlü :)

APU'ların güç tüketimi ne düzeyde ? AMD'yi yüksek güç tüketimi ve buna bağlı olarak daha çok ısınması nedeniyle sevemedim bir türlü :)
95w güç tüketimi var A10 7870K Apunun ve gayette serin olacağından şüphe etmeyin AMD A10 7870K Godavari APU İncelemesi - Technopat bizim için incelemişler izleyip karar verebilirsiniz bütün detaylarıyla anlatılmış 200w gerçek güç veren bir güç kaynağıyla sorun yaşamazsın ancak ileride ekran kartı takarım vb dersen 500-600w psu alabilirsin :)

İmzamdaki sistemi yeni aldım şuan kullanıyorum performansı vb gayette iyi ileride güzelde bir kart takarsam tadından yenmez. :)

Abarttı ? G3258 'in fiyatı zaten 200 tl idi. Değişen dolar kuru yüzünden 20tl fark bence kabul edilebilir. Bence abartan sensin.

Abarttı ? G3258 'in fiyatı zaten 200 tl idi. Değişen dolar kuru yüzünden 20tl fark bence kabul edilebilir. Bence abartan sensin.
Abartı değil malesef evet dolar kuru yüzünden artmış olabilir ancak şuan için bence o işlemciye para vermek mantıklı değil 1 yıl önce mantıklı olabilir ama şuan pek öyle gözüküyor denilemez. :)

Bu arada uygun fiyatlı bilgisayar toplama rehberinde görüldüğü gibi 1 yıl önce g3258 işlemcinin fiyatı 160 tl şuan ise 230 civarı.

Abartı değil malesef evet dolar kuru yüzünden artmış olabilir ancak şuan için bence o işlemciye para vermek mantıklı değil 1 yıl önce mantıklı olabilir ama şuan pek öyle gözüküyor denilemez. :)

Bu arada uygun fiyatlı bilgisayar toplama rehberinde görüldüğü gibi 1 yıl önce g3258 işlemcinin fiyatı 160 tl şuan ise 230 civarı.
Tekrar dolar kuru yüzünden olduğunu söylememe gerek var mı :LOL:

95w güç tüketimi var A10 7870K Apunun ve gayette serin olacağından şüphe etmeyin AMD A10 7870K Godavari APU İncelemesi - Technopat bizim için incelemişler izleyip karar verebilirsiniz bütün detaylarıyla anlatılmış 200w gerçek güç veren bir güç kaynağıyla sorun yaşamazsın ancak ileride ekran kartı takarım vb dersen 500-600w psu alabilirsin :)

İmzamdaki sistemi yeni aldım şuan kullanıyorum performansı vb gayette iyi ileride güzelde bir kart takarsam tadından yenmez. :)

Bir şey daha soracağım dostum sana.Godavari incelemesinde RAM için yüksek Mhz tavsiye ediyorlar.2400 Mhz RAM alınca sanki G3258+Gtx950+1600 Mhz RAM parasına denk geliyor gibi geldi bana. Ancak APU performansı benim istediğim sistem kadar iyi değil gibi,yanılıyor muyum ?

Testlerini izlediyseniz görmüşsünüzdür tabiki dahili r7 gpudan gtx 980 performansı beklemeye gerek yok ileriye dönük ekonomik bir tercihtir apu :)

Örnegin bu benim sistemim daha birkaç günlük yeni topladım ve gayette memmunum monitör ve klavyeyi çıkarırsanız 1180 tl fiyatı var ama tabiki üstüne 1 tb sabit diskte koyacağınız için aşagı yukarı 1350 tl civarı tutuyor ben kendimde hdd mevcut olduğu için koymayıp gayet güzel bir monitör ve klavye ile aldım tabiki siz 750 ti veya gtx 950 bir kartta tercih edebilirsiniz ancak benim tavsiyem g3258 almayın.
apupcc.PNG

Testlerini izlediyseniz görmüşsünüzdür tabiki dahili r7 gpudan gtx 980 performansı beklemeye gerek yok ileriye dönük ekonomik bir tercihtir apu :)

Örnegin bu benim sistemim daha birkaç günlük yeni topladım ve gayette memmunum monitör ve klavyeyi çıkarırsanız 1180 tl fiyatı var ama tabiki üstüne 1 tb sabit diskte koyacağınız için aşagı yukarı 1350 tl civarı tutuyor ben kendimde hdd mevcut olduğu için koymayıp gayet güzel bir monitör ve klavye ile aldım tabiki siz 750 ti veya gtx 950 bir kartta tercih edebilirsiniz ancak benim tavsiyem g3258 almayın.Eki Görüntüle 95937
Dostum monitöre o kadar para vermek yerine neden Intel-Nvidia sistem dizmedin ki ? Yani 430-440 Tl civarı Led-IPS monitörler var 5 ms tepki süresi olan. Ya da yine AMD alıp bir kaç üst model alabilirdin. Neyse konu dağıldı iyice :)
Bir de APU işlemci hangi model AMD ekran kartından sonra darboğaz yapmaya başlıyor bilgin var mı ?

Son düzenleme:
Dostum monitöre o kadar para vermek yerine neden Intel-Nvidia sistem dizmedin ki ? Yani 430-440 Tl civarı Led-IPS monitörler var 5 ms tepki süresi olan. Ya da yine AMD alıp bir kaç üst model alabilirdin. Neyse konu dağıldı iyice :)
Bir de APU işlemci hangi model AMD ekran kartından sonra darboğaz yapmaya başlıyor bilgin var mı ?

r9 380e kadar takılabilir hiçbir darboğaz olacağını sanmıyorum. Aslında monitörü alma sebebim hddnin bende zaten mevcut olmasıyla alakalı 500 tlyi 5 ms ve ıps olmayan bir panele yatırmaktansa üstüne 150 tl daha koyup ıps 2 ms almak daha cazip geldi.İntel apu olmayan sistem toplamamamın nedeni en fazla 750 ti ekran kartı koyacak olmam ancak 1 sene apu ile idare edip sonra bir gtx 960-r9 280x-285-390 takmak iyi olur diye düşündüm intel yapacak olsam gtx 750 ti 2 sene sonra beni memmun etmemeye başlayacaktı i3 4160 işlemci ile ve daha yüksek bir ekran kartıda takamayacaktım :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı