GTX950M Aşırı Isınma Sorunu

cemil1905

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar benim sorunum bilgisayarımın aşırı ısınması. Özellikle Far Cry 4 oynarken. 88-90 derece arasında Ekran kartının sıcaklığı. Orta ayarlarda oynarken de aynı sıcaklığı alıyorum en yüksek ayarlarda oynarken de.
En yüksek ayarlarda oynarken 40-45 fps arası alıyorum orta ayarlarda da 60-70 fps civarı. Ama bilgisayar aşırı ısınıyor. Hatta birkaç kere kendini kapattı.
Bilgisayarımın tam özellikleri:

• i7-4720HQ 2.6GHz İşlemci (6Mb Önbellek, Maks. Turbo Frekansı 3.60 GHz'e kadar
  • 12GB DDR3 1600 MHz RAM
  • 4GB NVIDIA GTX950M 128Bit
  • İşletim sistemim Windows 10 pro

Termal macunu yenileyerek ve temizleyerek sıcaklığı düşürebileceğinizi tahmin ediyorum. Ancak şu sıcak yaz günlerinde kaliteli bir notebook soğutucusu olmazsa olmaz.

Bazı laptoplar yenilerden bahsediyorum termal macununda sıkıntı olabiliyor. Daha yenice kuzenime laptop aldık. Cs go oynarken kapandı . Açtık baktık termal macunu kurumuş yeniledik şimdi gayet güzel ısı değerleri. Kontrol etme şansın varsa bak.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Laptopu masaüstünde kullanıyorsan TX Ergo500 alabilirsin, iyi soğutur ama malzemesi çok dayanıklı değildir. Laptopun içini kontrol etmende fayda var.

Laptop depoda çok uzun süre kalmışsa veya rutubetli bir ortamda uzun süre beklemişse sorun olabilir ben olsam termal macunu değiştiririm ve güzel bir soğutucu alırım. Soğutucu tavsiyem Cooler Master Notepal İnfinite Evo olacaktır.

Laptop depoda çok uzun süre kalmışsa veya rutubetli bir ortamda uzun süre beklemişse sorun olabilir ben olsam termal macunu değiştiririm ve güzel bir soğutucu alırım. Soğutucu tavsiyem Cooler Master Notepal İnfinite Evo olacaktır.

termal macunu değiştirmek garanti ye etki eder mi bende de gtx 950m var ve yeni bilgisayar olmasına rağmen ısınıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı