GTX960 Coil Whine Sorunu

Myst3ry

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhaba, sistemimi yaz tatilinin başında toplamıştım. Kasa çalışır haldeyken kasa içinden hiç ses gelmezdi. Sıfır ses diyebilirim. 1-2 ay önce de kasadan sesler gelmeye başlamıştı rahatsız edici bir ses değildi ama hiç ses yokken ses gelince fark ettim. Bir ara fanları söküp silmiştim vidaları fazla sıkmamış olabileceğimi düşünüp aldırmadım.
Bu aralar bilgisayarı açtığımda sanki CD sürücüsü çalışır gibi bir ses geliyor. 1-2 saniye sonra kesiliyor. Ara ara ses artıyor. Bugün ses yapan fanımı anakarttan söküp bir oyun açıp sesleri kaydettim.
0:05 - 0:09 arasında sinek vızıltısı gibi bir ses var telefonla kaydettim net bir ses değil ama kulaklıkla duyabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses zaten ince bir ses belki başka bir yerden de geliyor olabilir ama diğer ses yapan fanı söktüm.
Ses Coil whine olabilir mi? Veya başka hangi parça ses yapıyor olabilir? Sesi yok etmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil whine gibi duruyor, eğer seni aşırı derecede rahatsız etmiyorsa sıkıntı yapma. Karta yada diğer bileşenlere zarar verebilecek bir durum değil.

Coil whine gibi duruyor, eğer seni aşırı derecede rahatsız etmiyorsa sıkıntı yapma. Karta yada diğer bileşenlere zarar verebilecek bir durum değil.

Bu hafif bir ses ets2 de f7+enter tuşlarına basıp siyah ekranda beklerken bazen ses artıyor biraz rahatsız oldum. Ses problem değil ama ilerde artar mı ?

İlerde artabilir de azalabilir de. Kartı alalı ne kadar oldu? Eğer garantisi devam ediyorsa ürünü direkt firmaya yollayıp yüksek coil whine şikayeti ile değişim sağlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı