GTX960M Oyunlarda FPS Sorunu

monster14

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar son 2 aydır bilgisayarımda FPS sıkıntısı var. Bilgisayar MSI GE70 2QE Apache Pro GTX960m, 16GB RAM. Oynadığım oyunlar CS:GO, LoL, CS:GO'da eskiden aldığım FPS 140-170(Highda) arasıydı fakat şu anda 30(High, Medium, LOW) FPS ile oynuyorum. LoL'de ise FPS eskiden +150 diye giderdi fakat şu anda 60 ve 57-58 Team fight girince FPS 20'lere düşüyordu. Battlefield 1 oynadım ve onda ise FPS'im 13 idi :D Savaş ortalarındayken 5 oluyordu böyle kendi başıma kenarda olunca 50 felan. Ekran kartı driver son sürüm. Diğer sürücülerde Driver Booster tarafından düzenli güncelliyorum bilgisayarı alalı 1 yıl oldu termal macun dan sıkıntı olabilir birde "Oyundayken (LoL) görev yöneticisinde bellek kullanımı %90 idi LoL 900 MB kullanıyordu. 16 GB'lik bir RAM için çok yüksek bir yüzde değil mi bu? Bir bilgim yok bu konuda aydınlatmanızı umuyorum. Bilgisayar neden böyle tam performansını alamıyorum? Bir kere sağ altta bildirim çubuğunda görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu yazmıştı ve ekran kendi kendine siyah oluyordu. 2-3 kere sonra 4. de bir kararıyordu bir daha gelmiyordu. Res atarak çözüyodum bu sıkıntıyı ve bu sıkıntı oyunda değil film izlerken oluyordu sadece nedeni nedir acaba? Oyunlarda Nvidiayı kullanıyorum onu da kontrol ettim masaüstünde HD graphisc 4600'ü kullanıyor oyunlarda CPU tarafından garip bir şekilde sıkıntı yok eskiden LoL oynarken elim yanardı şu anda o kadar sıcak olmuyor biraz uzun oldu fakat tam teşekküllü yazayım dedim şimdiden teşekkürler.
-Bilgisayarın içini de temizledim.
-Arkada açık olan uygulamalarım Chrome(500 MB bellek yiyyor)-Curse(275 MB yiyor.):ölü:

tech.png
bellek tech.png
kullanıcıtech.png
gpu.png
dxdagtech1.png
dxdagtech.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update veya her hangi bir hizmet arkadan bir şey indirerek kurarak RAM'i yiyor. Virüsten de olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı