GTX970 Ekran Kartı Marka Seçimi

Beceriksizz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Şu an sistemim hazır ama GTX970 serisinin hangi markasını almalıyım kararsızım sizce hangi marka ve neden ?
Evga'daki Superclock ne işe yarar ? Teşekkürler.
Sistemim şu şekilde,
1.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisi gözüne hoş geliyorsa onu al. O kartların performans olarak birbirinden bir farkı yok.

Bir tek, Evga ve MSI'da backplate yani arka plaka bulunmuyor bildiğim kadarıyla. Bu eksiklik için Asus tercih edebilirsin. Kartlar büyük ve ağır, sarkma yapabilir.

@Napster 'in de belirttiği gibi backplate hem görüntü açısından hemde güvenlik açısından iyi bir özellik.
Galax'ın HOF modeli, Asus ve MSI'nda 100Me modelinde backplate bulunuyor.

Saat hızlarını gözden geçirmeni öneririm. Bildiğim kadarıyla en iyi GTX970 Galax'ın HOF serisi. Ancak kartın beyaz tasarımı hoşuma gitmediğinden ve fanlarının, Asus ve MSI'dakinin aksine sürekli çalışmasından ötürü ben Galax tercih etmezdim. Asus ve MSI arasında değerlendirme yapılırsa; gerek saat hızı, gerek tasarımı sebebiyle MSI öneririm. MSI özellikle bu kartta gayet başarılıdır. Asus GTX970'lerde tasarladığı Strix soğutmanın yetersizliğini farketmiş olacak ki; GTX980Ti'da soğutma bloğunu DirectCU III ile tamamen yeniledi ve MSI'a nazaran daha iyi bir iş çıkardı.

Performans olarak Galax'ın HOF serisi diğer bütün 970 kartlarına göre bariz üstün fakat fiyatı sebebiyle pekte tercih edilemiyor. Normalde backplate'i olduğu için Msi'ın 100Me modelini önerirdim fakat stokları bitmiş sanırım. Bu sebeple Gigabyte G1 Gaming veya Asus'un backplate'i olan modeli alınabilir diye düşünüyorum.

GALAX veya EVGA tercih edebilirsin ama CoilWhine ve VRAM sorunlarını dikkate alarak R9 390X öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı