GTX970; Evga mı, Asus mu?

EVGA-ASUS?

• Evga

• Asus

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Her iki firmada güvenilir firmalar. Evga tarafında Türkiye'de servis ağı göz önünde bulundurulduğunda Asus daha mantıklı geliyor.
Benim tercihim Asus tarafından oldurdu, ki olduda :)

Yaza kadar R9 300 serisi çıkabilir ve GTX 900 serisi tarih olabilir. Çıkmazsa o zamana kadar Evga GTX 970 ClassiFied çıkar onu alırsınız.

Çok merak ediyorum; R9 300 serisi GTX 900 serisini nasıl tarih edecek? Çıkış tarihleri arasında 8 ay fark olan iki seride yeni çıkan daha avantajlı olacaktır da; nVidia yeni seriyi Eylül'de gene çıkardığında ne olacak?

R9 300 serisinin şansı olması için tek bir ihtimal var; FreeSync. Eğer bu mantık ve pazarlamayla devam ederlerse nVidia önümüzdeki 6-8 yıl içerisinde GPU sektöründe tekel olacak.

Merak etme o kadar kısa sürede yeni seri çıkarıp zarar etmek istemezler. Daha çıkacak olan GTX 960, 980 Ti ve muhtemel 990 var. Senin de dediğin gibi AMD HBM bellekler ile çok daha avantajlı bir şekilde gelecek. ;)

Hepinize öncelikle teşekkürler. Gigabyte'a bir bakacağım. Evga daha üstün gibi anladım yorumlardan sanırım Evga. Asus GTX970 Kullanan bir arkadaş var. Acaba memnun musunuz kartınızdan?

Açıklayacak biri geldi o zaman.

EVGA GTX970 SC ACX 2.0 modeli, yük altında 73 dereceye çıkıyor.
Bunun yanında ASUS GTX970 Strix modeli ise yük altında 69-70 derece arasında değişiyor.

Gigabyte diyorsunuz, tamam Gigabyte en iyisi fakat ses değerleri bakımından işler kötü Gigabyte'ın.

Bu tür eleştirilerde kanıtlar konuşur, saçma sapan fikirler değil. Tekrar hatırlatmak istedim. İnanmadığına dair link fırlatırsın, olur biter.

G1 Gaming çok zorlandığında 60 derece olmuyor. FurMark ile zorladığında 70 dereceye çıkıyor.
cats-jpg.33188

@Simo Hayha, Ayrıca MSI GTX970 Gaming 4G, FurMark değerlerindeki sıcaklıklarda Strix modelinden 1 derece daha sıcak.
temps12-png.33193

Ses değerlerine gelelim. Gigabyte ses konusunda abartmış. Güzel ses yapıyor :)
asus_gtx_970_strix_graphs_acoustics-png.33192

Bence ikisi de tartışılmaz. En yüksek seviyede iken ses + yüksek sıcaklığa vuruyor :)

asus_gtx_970_strix_graphs_temps-png.33196

Peki bunun nedeni nedir? Bana bunu iyice bir açıklayacak birisine ihtiyacım var.

Kusura bakmayın internet sorunum vardı.

MSİ Gaming 5 kullanacaksınız , OC yapılacak diye düşündüm bu bilgisayarda ve Gigabyte dedim . OC yapılacak bilgisayar , kullanıcı için en iyi yüzdeyi vermeli . Sese fazla takılmayız . OC 'de ve sıcaklık değerlerinde tablolar ortada . Stoklarda varken kaçırmayın derim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı