GTX970 overclock nasıl yapılmalı?

Lpgli Pejo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, GTX970 ekran kartım var ilk defa overclock yapıyorum voltaj arttırmadan soft bir şekilde karta zarar vermeksizin bu işlemi nasıl yapmalıyım?
Kullanmış olduğum program: MSI Afterburner.
Konu hakkında yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar selamlar, GTX970 ekran kartım var ilk defa overclock yapıyorum voltaj arttırmadan soft bir şekilde karta zarar vermeksizin bu işlemi nasıl yapmalıyım?
Çok ileri gidemezsin, sonrası zaten sıkıntılı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Voltaj vermeden artırdığın Core Clock arkadaşların da dediği gibi bir yere kadar olur. Ondan sonra bilgisayar reset atar, kapanır. Anlarsın sınırı geçtiğini. Ama arkadaşların da dediği gibi böyle bir overclock ile çok fazla FPS artışı sağlayamazsın. İnternette vardır bu karta yapılan overclock ayarları çünkü fazlasıyla kullanılan bir kart. Sen de bu ayarları deneyebilirsin.

Soft bir şekilde OC ne yazik ki mümkün değil, kaldı ki normal çalışmasında üretici tarafından desteklenen otomatik OC bile karta zarar vermekteyken, voltaj arttırma olmadan yapacağın clocking işlemi üretici tarafından verilen OC işleminin üzerine pek birşey katmaz.
Plimit +200-250
Climit +50-150
Plimit 125w veya 140w
Temp limit ise 75"
mantıklı olacaktır

Çok ileri gidemezsin, sonrası zaten sıkıntılı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda anlamadığım tek şey videonun 5:30 dakikasında voltajı sona kadar dayıyor ama kartta bir sıkıntı yaratmıyor.
Voltaj vermeden artırdığın Core clock arkadaşların da dediği gibi bir yere kadar olur. Ondan sonra bilgisayar reset atar, kapanır. Anlarsın sınırı geçtiğini. Ama arkadaşların da dediği gibi böyle bir overclock ile çok fazla FPS artışı sağlayamazsın. İnternette vardır bu karta yapılan overclock ayarları çünkü fazlasıyla kullanılan bir kart. Sen de bu ayarları deneyebilirsin.

Birebir aynısını yapmak sizce sağlıklı mı?

Son düzenleme:
Bu videoda anlamadığım tek şey videonun 5:30 dakikasında voltajı sona kadar dayıyor ama kartta bir sıkıntı yaratmıyor.
Olmaz, çünkü %20 acayip fazla bir oran değil ve bu her zaman verilmiyor. Eğer istemiyorsanız voltajı arttırmayın, "Clock Speed"ini arttırın. Bu zaten manuel OC değil yani risk ihtimali çok düşük.

Geri
Yukarı