GTX970 Tabanlı 3.500 TL'ye Sistem Toplama

aBlazee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirtiğim gibi GTX970 tabanlı max 3.500 TL'ye sistem toplayacağım. Bu işlerden pek anlamam, sizlere danışmak istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyurun..
Adsız.png

@Hugues de Payen arkadaşımızın önerdiği sistem ilk önerilene göre çok daha performanslı olacaktır. HDD olarak ben Western Digital önermiyorum, performansından ve dayanıklılığından pek memnun olmadım. Seagate ya da Samsung HDD tercih edebilirsiniz, uygun fiyata bulursanız Toshiba da olabilir. 550W'tan aşağı PSU almamanızda fayda var. SSD olarak Samsung 850 Evo 250GB'lık modeli harika bir seçim olacaktır. Performansı çok iyi olan bir model, daha aşağısına düşmemenizi tavsiye ederim. Bellek olarak 2 adet Crucial 4GB Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 1.5V PC Ram - Vatan Bilgisayar alınabilir. Crucial iyi bir marka, 1600mHz ve CL8 olduğu için Kingston Hyper X Savage Red CL9 modelinden daha performanslı olacağı kanaatindeyim. Olabildiğince yüksek mHz ve olabildiğince düşük CL değeri olan RAM'leri almaya gayret edin. Kasa olarak CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar tercih edebilirsiniz, kalitesinin yanında gayet şık bir görünümü var. Şimdiden hayırlı olsun sisteminiz.

@Hugues de Payen arkadaşımızın önerdiği sistem ilk önerilene göre çok daha performanslı olacaktır. HDD olarak ben Western Digital önermiyorum, performansından ve dayanıklılığından pek memnun olmadım. Seagate ya da Samsung HDD tercih edebilirsiniz, uygun fiyata bulursanız Toshiba da olabilir. 550W'tan aşağı PSU almamanızda fayda var. SSD olarak Samsung 850 Evo 250GB'lık modeli harika bir seçim olacaktır. Performansı çok iyi olan bir model, daha aşağısına düşmemenizi tavsiye ederim. Bellek olarak 2 adet Crucial 4GB Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 1.5V PC RAM - Vatan Bilgisayar alınabilir. Crucial iyi bir marka, 1600MHz ve CL8 olduğu için Kingston Hyper X Savage Red CL9 modelinden daha performanslı olacağı kanaatindeyim. Olabildiğince yüksek MHz ve olabildiğince düşük CL değeri olan RAM'leri almaya gayret edin. Kasa olarak CORSAIR CARBIDE SERİSİ WAMP/SPEC-01 80PLUS 550W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar tercih edebilirsiniz, kalitesinin yanında gayet şık bir görünümü var. Şimdiden hayırlı olsun sisteminiz.
GTX 970 için her konuda söylendiği gibi 500W yeterli olacaktır. SSD olarak farklı alternatifler mevcut ben ekran kartı olarak MSI tercih ettiğim için 120 GB seçmek zorunda kaldım, bütçe yeterli olmadı. Hyper X Savage ise Kingston markasının üst düzey RAM'lerinden olduğu için iyidir ve fazlasıyla yeterlidir. Kasa olarak zevke kalmış 500W olduktan sonra istediğini alabilir. HDD olarak da kurulan birçok sistemde ilk tavsiye edilen WD olmuştur. Bir şey bildiğimden değil genel olarak birçok kişi kullandığından WD kullandım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı