GTX970 Tabanlı Sistem Toplama

DCprrooh

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, öncelikle sosyalde yeni olduğumu söylemek isterim. Technopat'ı hep Youtube'dan takip ederdim fakat buraya gelme ihtiyacı duydum. Konuyu yanlış yere açtıysam uygun yere koyulmasını rica ediyorum.

Ben bir sistem topladım bütçem 5500 TL. Sizce bu sistem uygun mu?
Uygun değilse;
  1. Hangi parçalar uygun değil?
  2. Yerine neler alınmalı?
  3. Bu paraya daha uygun sistem toplanır mı?
  4. Gereksiz harcama yapılmış mı?
  • Dolar şuanda 2,725 TL civarlarında dolaşıyor. 2,50 veya 2,65'e inerse hiç durmayacağım ve hemen sipariş vereceğim. Uygun bir anı yakalamaya çalışacağım. :)
  • Ben bu sistemi 1-2 ay içinde alacağım. Yaklaşık 3 aydır araştırıyorum ve bulduklarım doğrultusunda fikrimce en iyi sistem bu parayla bu parçalar oluyor.
  • Tecrübeli biri değilim. İlk defa sistem toplayacağım hatam olabilir.
  • Siz duyduğum kadarıyla çok tecrübeli insanlarsınız, size ihtiyacım var Sosyal Ailesi. :)
  • Şimdiden yardım eden, yorum yapan herkese teşekkür ederim.
İşte satın alacağım sistem ( Vatan Bilgisayar'dan alacağım, kasa ve PSU Vatan'da düzgün bulamadığım için Eksen Bilgisayar'dan alacağım);
2,765.png

Not: Vatan pahalı alma diyeceksiniz ama inanın sadece bir sorun çıkarsa iade etmek için oradan topluyorum. :)

RAM' leri 2x4 yap. Ekran kartını GTX 980 al diyen arkadaşlar olacaktır. Ama GTX 980 için 144Hz bir monitör olması gerekir ki GTX 970 arasındaki farkı anlayabilesin. 144Hz monitör için 1200-1300 TL yi gözden çıkarman gerekicek. O yüzden ekran kartın 970 kalsın. Üst düzey O.C yapmayacaksan anakartı Gaming 5 alabilirsin. Sıvı soğutma yerine de Cooler Master Hyper 212 Evo alabilirsin. Belki o zaman 144Hz monitör ve GTX 980' i zorlayabilirsin.

RAM' leri 2x4 yap. Ekran kartını GTX 980 al diyen arkadaşlar olacaktır. Ama GTX 980 için 144Hz bir monitör olması gerekir ki GTX 970 arasındaki farkı anlayabilesin. 144Hz monitör için 1200-1300 TL yi gözden çıkarman gerekicek. O yüzden ekran kartın 970 kalsın. Üst düzey O.C yapmayacaksan anakartı Gaming 5 alabilirsin. Sıvı soğutma yerine de Cooler Master Hyper 212 Evo alabilirsin. Belki o zaman 144Hz monitör ve GTX 980' i zorlayabilirsin.

Şimdi yapıyorum. Yapınca bu mesaja eklerim resmi.

Ana kart aşırı abartı olmuş bence. 700 tl ana karta vereceğine biraz kıs işlemciye biraz daha ver.
İşlemci yerine ekran kartına yatırım yapmaya çalışıyorum, 6-7 yıl sonra 1 980 daha alıp SLI yapmayı düşünüyorum.

Şimdi yapıyorum. Yapınca bu mesaja eklerim resmi.

İşlemci yerine ekran kartına yatırım yapmaya çalışıyorum, 6-7 yıl sonra 1 980 daha alıp SLI yapmayı düşünüyorum.
Doğru olabilir kafa gitti bir an işlemci nereden çıktıysa. İşlemci yeter zaten ekran kartına yatırım yapmak daha mantıklı.

Doğru olabilir kafa gitti bir an işlemci nereden çıktıysa. İşlemci yeter zaten ekran kartına yatırım yapmak daha mantıklı.
Evet dostum, yorumun için teşekkür ederim.

Anca dolar aşağılara inerse bu sistemi alabilirim dostum;
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı