MSI GTX970 Tabanlı Sistem Toplama

Aykutti

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, ben Aytuğ. Uzun süren araştırmalar sonunda bu sitenin bana faydalı olabileceğine karar verdim ve umarım yanılmam. Lafı uzatmadan sorunumdan bahsetmek istiyorum.
Arkadaşlar ben 4 senelik lise sonrası bir PC toplamak istiyorum. Birkaç araştırma sonunda ekran kartı kısmında en doğru kararın GTX 970 olduğuna karar verdim, biraz cep yakacak ama almışken iyi bir şey olsun dedim, 1.300 fiyatı var Vatan'da.
Sorum ise bu ekran kartı iyi bir seçim mi? Yoksa daha makul bir fiyata kaliteli bir ekran kartı bulabilir miyiz?

Eğer cevap bu ekran kartı ise ;
Bu ekran kartına uygun ve yeni çıkan sistem canavarı oyunları rahatça açabilecek (High'da 45 fps bile yeterli) bir PC toplamak.
Sizden güzel bir "İşlemci" (Intel tercihim), özellikle "Anakart" tavsiyesi (hiç fikrim yok modeller hakkında), RAM ve kasa soğutucu gibi geri kalan ögeler.

Şu an için gözüken bütçem şu şekilde: Ekran kartını kendim alacağım, işlemci, anakart ve geri kalanları aileye. :) O yüzden bana 1.300 TL ekran kartını çıkarıp geri kalan ekipmanlara minimum para verip (1200 TL civarı ) maksimum performans alabileceğim bir sistem kurar mısınız? Yani toplam 2.5 milyar'a bu işi kapatmak istiyorum.

Bu arada yapacağım işlemler : Zamanım Dota 2 ve CS:GO ile geçiyor. Laptopum CS'de sıkıntı olmasa da Dota'yı kaldırmıyor maalesef akıcı şekilde. Yeni oyunları da oynamak istiyorum o yüzden özellikle GTA 5'i rahat açacağım bir sistem iyi olur. Bir de Steam atölyesi için 3D programları kullanıyorum onlarda da sıkıntı yaratmayacak bir sistem muhteşem olur. Şimdiden herkese teşekkürler.

(Ayrıca dolar 2.75 civarlarında geziyor. Vatan'daki ürünler bu olaydan direk mi etkileniyor yani dolar düşmesini beklemek mi gerek dersiniz ? )

Arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam haklısınız dolar sıkıntı, sizin de söyleminizden anladığım kadarıyla Vatan Computer falan direk etkileniyor bu kur değişiminden. Benim bir sorum daha olacak işlemci için i5 4460 önermişsiniz, benim aklımda 4690K vardı almışken iyi bir şey olsun diye düşündüm. Sizce düşüncem yanlış mı yani 4460 ile de aynı performansı alabilir miyim? Ayrıca bazı anakartlarda Ping düşürücü falan oluyormuş almışken anakartın da iyisini mi almalıyım? Tekrardan teşekkürler.

4690K alacaksanız bütçeyi arttırmalısınız.

850 civarı bir fiyatı vardı sanırım. Hocam siz ne dersiniz? Sizce almalı mıyım 4690K'yı? Ne gibi avantajını görürüm?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı