GTX970M DSR Aktifleştirme

Ekran kartı sürücünüzü temiz kurulum ile baştan kurun. DDU indirip yeşilleri takip edebilirsiniz veya GeForce'tan sürücünüzü indirip kurulum yaparken gelişmiş kurulumu seçebilirsiniz. Ardından "Temiz Kurulum" kutucuğunu işaretlerin. Bunu yaptığınızda ekran kartı ile ilgili bütün ayarlar sıfırlanacaktır.
Hala aynı yaptım dediğiniz her şeyi.

Yok mu bilen?

Okuduğum bir kaynakta güncel driverdan dolayı DSR aktifleştiremediğini söylemiş birisi, 14 Mart'ta. Daha önceki driver sürümlerini manuel kurmayı deneyebilir misiniz? Benim siteden ulaşabildiğim kadarıyla 364.72 | 364.51 | 362.00 | 361.91 | 361.75 | 361.43 | 359.06 | 359.00 | 358.91 | 358.87 sürümleri mevcut. En güncelin bir öncesinden eskiye doğru birkaç driver kurmayı deneyin. Belki eski sürücü olduğu için grafiklerde bozulmalar olabilir, ama bunun yanında DSR aktifleştirme şansımız da olabilir. En azından sorunun güncel driver ile alakalı olduğunu biliriz.

Bir şeyi açıklığa kavuşturmak için yazıyorum. GeForce Experience'da oyunları optimize ederek yapabilirsiniz demiştim. "Optimize Et" seçeneği ile olmayacak. Özel olarak ayarları değiştirerek yapacaksınız. Kendiniz çözünürlük seçebiliyorsunuz ayarlardan. Bilgisayarı yeni mi aldınız, daha önceden bu anlattığım yöntemle DSR kullanıyor muydunuz, fazla detaylı bilgi vermediğiniz için tahmini konuşuyoruz. :)

Okuduğum bir kaynakta güncel driverdan dolayı DSR aktifleştiremediğini söylemiş birisi, 14 Mart'ta. Daha önceki driver sürümlerini manuel kurmayı deneyebilir misiniz? Benim siteden ulaşabildiğim kadarıyla 364.72 | 364.51 | 362.00 | 361.91 | 361.75 | 361.43 | 359.06 | 359.00 | 358.91 | 358.87 sürümleri mevcut. En güncelin bir öncesinden eskiye doğru birkaç driver kurmayı deneyin. Belki eski sürücü olduğu için grafiklerde bozulmalar olabilir, ama bunun yanında DSR aktifleştirme şansımız da olabilir. En azından sorunun güncel driver ile alakalı olduğunu biliriz.

Bir şeyi açıklığa kavuşturmak için yazıyorum. GeForce Experience'da oyunları optimize ederek yapabilirsiniz demiştim. "Optimize Et" seçeneği ile olmayacak. Özel olarak ayarları değiştirerek yapacaksınız. Kendiniz çözünürlük seçebiliyorsunuz ayarlardan. Bilgisayarı yeni mi aldınız, daha önceden bu anlattığım yöntemle DSR kullanıyor muydunuz, fazla detaylı bilgi vermediğiniz için tahmini konuşuyoruz. :)
Evet bilgisayarı yeni aldım. DSR hiç kullanmadım daha, Optimize et seçeneğini aktif edip oyun içi ayarlardan mı arttıracağım çözünürlüğü?

069.jpg

Optimize seçeneğinin yanındaki anahtardan yapmanız gerekiyor. Oyun içi ayarlara dokunmanıza gerek yok. Bilgisayara ne kadar ödediniz bilmiyorum ama 4000 üstüyse o fiyata Skylake alınabilirdi bilginiz olsun.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    113,2 KB · Görüntüleme: 245
Dediğim eski sürücü kurma işlemlerini yaptınız mı peki? Hepsinde de böyle mi? En az 3-4 farklı eski sürücü deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı