GTX'den RTX'e geçmeye gerek var mı?

1.5 ay önce Monster'dan GTX1650'li bir laptop almıştım, oyun ve diğer işlemlerde kasma hissetmiyorum sadece AutoCAD uygulamasını açarken ilk 5 saniye kasmalar oluyor bu da işlemci ile alakalıdır i5 10200H yetersiz geliyordur muhtemelen. Şimdi elimde boşta bir miktar para var sizce bu laptopumu satıp üstüne 2000 TL civarı koyup 11.nesil i5 ve RTX 3000 serisi almaya değer mi? (elimdeki laptop A5 v16.5.2 özelleştirip 7500TL'ye almıştım)

Kullanım amacınıza göre değişir. Ama bana soracak olursanız ben daha siz siz daha "GTX kullanıyorum acaba RTX'e ge..." dediğinizde kendi kendime RTX dedim :D.

Monster kendi sayfasında eylül sonuna kadar devam eden bir indirim olduğunu söylüyor o yüzden doları beklemeyin zaten fiyatlar uygun. Ayrıca Monster notebookta hiçbir sorun yaşamdım oyunlarda ısınma oluyor bazen 90 üstüne de çıkıyor ama bunu normal karşılıyorum tabii 13.5'e daha sağlam bir markadan da ürün alınabilir. Daha önceden Lenovo kullanıyordum Lenovo'nun malzeme kalitesi çok güzeldi Lenovo benim için ayrı bir kalitede ama Monster de fena değil yani yine bir laptop alsam Monster olması benim için bir sorun oluşturmaz ama sizin aldığınız PC de bir sıkıntı çıkma ihtimali de var tabii ki. Sonuçta teknoloji biraz şanstır. Monster da e sevdiğim şey ise müşteri hizmetleri ortalamanın çok üstünde hatta en iyilerden diyebilirim.
3050 kartından bahsediyorsanız bence değmez.
muhtemelen 3050 olur.

Monster kendi sayfasında eylül sonuna kadar devam eden bir indirim olduğunu söylüyor o yüzden doları beklemeyin zaten fiyatlar uygun. Ayrıca Monster notebookta hiçbir sorun yaşamdım oyunlarda ısınma oluyor bazen 90 üstüne de çıkıyor ama bunu normal karşılıyorum tabii 13.5'e daha sağlam bir markadan da ürün alınabilir. Daha önceden Lenovo kullanıyordum Lenovo'nun malzeme kalitesi çok güzeldi Lenovo benim için ayrı bir kalitede ama Monster de fena değil yani yine bir laptop alsam Monster olması benim için bir sorun oluşturmaz ama sizin aldığınız PC de bir sıkıntı çıkma ihtimali de var tabii ki. Sonuçta teknoloji biraz şanstır. Monster da e sevdiğim şey ise müşteri hizmetleri ortalamanın çok üstünde hatta en iyilerden diyebilirim.

muhtemelen 3050 olur.
Doları şu yüzden bekliyorum; arkadaşım 14.5K ya 32 ram 1.5tb tulpar modelini almış... şuan aynısı 16dan aşağı değil :\

Doları şu yüzden bekliyorum; arkadaşım 14.5k ya 32 RAM 1.5TB Tulpar modelini almış... Şu an aynısı 16'dan aşağı değil:\

Siz bilirsiniz ama doları beklemezdim yerinizde olsaydım, çünkü ne olacağını kestiremiyor insan.
Siz bilirsiniz ama doları beklemezdim yerinizde olsaydım, çünkü ne olacağını kestiremiyor insan.

Mesela 2 hafta öncesine göre 40kr artış var.

Merhaba, ben de AutoCAD programları kullanıyorum ve ilk 5-10 saniye programa giremiyorum. İşlemcim i7 9750H ekran kartım GTX1650 yani sorun ekran kartında olabilir veya her bilgisayarda bu sorun olabilir. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı