Güç fişini çekme sonrası sistemde HDD görünmüyor

ANTEPLI27

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İ7-3770
Ram: Kingston DDR3 12 GB 1333Mhz
Anakart:Esonic H-61
Ekran kartı:AMD Radeon RX6500XT
Depolama:500Gb HDD 250Gb ssd
Meslek
Oto Tamir
Abilerim selamünaleyküm. Ben okuldayken annem bilgisayarı açmış. Ses gelmiyor diye güç kablosunu çekmiş. Eve geldiğim bilgisayar çalışıyor ama siyah ekran veriyordu. Ben de ekran kartını söktüm, onboarda taktım ve bilgisayar ekranı geldi. Fakat şöyle bir sorun var, direkt BIOS'a atıyor. Oradan hard diskimi seçecektim fakat hard diski de görmedi. Benim de elimde Windows 7 CD'si vardı ve format atacaktım fakat BIOS ekranında sadece Windows Boot Manager diye bir yazı var. Hiçbir şeyi görmüyor.

Bilgisayar 1 aydan beri yatıyor. Bilginiz varsa bildiğiniz yöntem yazın size zahmet yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka HDD ölmüş olabilir. Direkt BIOS a yönlendiriyor ve siyah ekranda sol üst köşede Windows Boot Manager yazıyor değil mi...😞
Yeni HDD alıp sıfırdan windows kurman lazım. Veya biryerde yaptırabilirsin.

Kanka HDD ölmüş olabilir. Direkt BIOS'a yönlendiriyor ve siyah ekranda sol üst köşede Windows Boot Manager yazıyor değil mi?😞
Yeni HDD alıp sıfırdan Windows kurman lazım. Veya bir yerde yaptırabilirsin.

Önerin için sağ ol bizde bir tane taşınabilir hard disk var her Windows'un setup yüklü hard disk in içindeki bilgilerle tekrar kurdum yani düzeldi önerin için sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı