Güç kaynağı anakarta bağlı iken tetik almıyor

YasoYasoo

Hectopat
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce sistemimin tetik almaması ile ilgili konu açmıştım ancak bakan olmamıştı. Tekrar açıyorum ancak bu sefer bir ilerleme kaydettim. Güç kaynağı tetik almıyor.

Yani aslında alıyor ama anakarta bağladığımda anakart start vermiyor. Anakart arızalı değil başka bir güç kaynağı ile denedim çünkü. Güç kaynağını tornavida ile 24 pin üzerinden çalıştırıyorum bir sorun yok. Daha sonra anakarta bağladığımda anakart start alıyor. Hatta çalıştırdıktan sonra saatlerce kullandım tık etmedi güç kaynağı. Tıkır tıkır çalışıyor. Nasıl oluyor anlamış değilim. Varmı bu konularda bir bilgisi olan?
Güç kaynağı; Cooler Master 400W RS 400 pcap a3.

Arkadaşlar yine ben. Bu sefer farklı bir detay gözüme çarptı. Dediğim gibi birkaç saat önce yine beklemeye bıraktım sistemi ve daha sonra sistemi açmaya çalıştım. Doğal olarak ilk başta yine tetik almadı. Ancak aklıma farklı bir şey geldi. Elime bir makas aldım ve görseldeki ön panel pinlerinin hepsine değdirerek sistemi açtım. Bayağı makas ile tüm pinlerin birbiri ile iletişim kurmasını sağladım yani. Ancak bunun nasıl olduğu hakkında herhangi bir fikrim yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu arada bildiğiniz forumda bu işlerle ilgilenen biri varsa etiketleyebilir misiniz? Ben pek anlamıyorum da.
İlk mesajımda yazdığımda denediğinizi söylemiştiniz? Ayrıca tüm pinlere değdirmek kısa devre yapar ve anakartı çöp ederseniz yapmayın.

Hayır kanka Power SW ile start almıyor. Power SW pinleri var ya hani. Reset var HDD LED pinleri falan var. Onların hepsine temas ettirdim. Bu şekilde açıldı. Yalnızca Power SW pinleri ile asla olmuyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum
Düzgün yaptığına emin misin peki? PWR_SW harici start alması neredeyse imkansız çünkü. Ya da PWR_SW +/- sorunlu olabilir. "-" çalışıyordur ama "+" çalışmıyordur. Sizde makası sürtünce farklı bir "+" kanaldan güç çektiği için start almış olabilir.

Düzgün yaptığına emin misin peki? Pwr_sw harici start alması neredeyse imkansız çünkü. Ya da pwr_sw +/- sorunlu olabilir. "-" çalışıyordur ama "+" çalışmıyordur. Sizde makası sürtünce farklı bir "+" kanaldan güç çektiği için start almış olabilir.

Belki de. Ama o şekilde açıp kapatıyorum mesela sistemi. O zaman Power SW ile açılıyor. Başka bir yere temas ettirmiyorum. Gerçekten çok saçma bir durum. İçinden çıkamıyorum.

Belki karıştırmışsınız ilk seferinde hocam. Siz pwr_sw kablosunu temas ettiğiniz şekilde monte takıp tuşu dener misiniz?

Hocam şu an yakın zamanda çalıştırdığım için Power SW ile açılıyor direk. Ama şimdi kasaya bağlayıp sabah tekrar deneyeceğim. Daha önce deneyecektim ama üşendim 😅😅😅 ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Önceki konularda bir şey yazıyordum cevap vermiyorlardı.

Hocam şu an yakın zamanda çalıştırdığım için Power SW ile açılıyor direk. Ama şimdi kasaya bağlayıp sabah tekrar deneyeceğim. Daha önce deneyecektim ama üşendim 😅😅😅 ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Önceki konularda bir şey yazıyordum cevap vermiyorlardı.
Rica ederim hocam da size özel bir durum değildir, vakti olan ve bilgisi olan yazıyor yazmaya çalışıyor. Siz herhangi bir sorunda beni etiketleyin bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

Rica ederim hocam da size özel bir durum değildir, vakti olan ve bilgisi olan yazıyor yazmaya çalışıyor. Siz herhangi bir sorunda beni etiketleyin bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

Sorun anakartta imiş. Bir süre kenara kaldırmıştım yeni islemci alana kadar. Tertemiz ürün nasıl bu hale geldi anlamıyorum. Bütün fonksiyonlari çalışıyor. Yalnızca tetik almıyor. İşin bir garip yanıda güç kaynağının sigortasını açık bırakirsam açılmasında bir sorun olmuyor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı