Güç kaynağı kablosundan ses geliyor

Emre2828

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 1 ay önce hazır PC aldım, bugün Ethernet kablosunu çıkartmak için kasanın dibine yaklaştım PSU kablosundan sadece kabloya yanaştığında duyulan bir ssssh sesi var başka türlü PC başındayken duyulmuyor, bu normal bir durum mu forumda araştırdım yok PSU patlar falan demişler, ancak sistemde yeni fikirleriniz neler?

PSU'da bir sorun olabilir dikkat etmenizi öneririm. Kabloyu çıkartıp, kablo takılan yerin oynayıp oynamadığını kontrol edebilir misiniz? Büyük ihtimal PSU sorunu.

Coil whine sesi olabilir.

Dosya Ekleri

• asdsad.jpg
    asdsad.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 15
PSU'da bir sorun olabilir dikkat etmenizi öneririm. Kabloyu çıkartıp, kablo takılan yerin oynayıp oynamadığını kontrol edebilir misiniz? Büyük ihtimal PSU sorunu.

Görüşünüz için teşekkür ederim elektrik sesi dedim ancak öyle elektrik sesi diyemem ne diyeceğimi bilemedim klasik elektrik sesi değil, sadece kabloya doğru yaklaştığımda çıkan bir ses bu.

Coil whine sesi olabilir.

Ekran kartım RTX 2060, bu sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü PSU'dan prize bağlı olan adaptör kablosunu kulağımı yaklaştırdığımda duyduğum bir ses.

Görüşünüz için teşekkür ederim elektrik sesi dedim ancak öyle elektrik sesi diyemem ne diyeceğimi bilemedim klasik elektrik sesi değil, sadece kabloya doğru yaklaştığımda çıkan bir ses bu.

Ekran kartım RTX 2060, bu sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü PSU'dan prize bağlı olan adaptör kablosunu kulağımı yaklaştırdığımda duyduğum bir ses.

PSU'dan coil whine sesi çıktığını düşünüyorum GPU'dan değil.

Maalesef video çekerken ses belli olmadı, sadece hoparlörü PSU'nun dibine tutunca ses duyuluyor. Acaba buraya Instagram adresi bırakmak yasak mı oradan ses kaydı gönderebilirim.

Geri
Yukarı