Güç kaynağı nasıl değiştirilir?

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Kasamda şu an bir PSU mevcut, başka bir kasadaki PSU'yu alıp buna takacağım. Fakat mevcut PSU'mdan çıkan bazı kablolar bilgisayarın ön tarafına gidiyor. Anakarta bağlı değiller. Onları nasıl yapacağım? Ayrıca aynı mevzu öbür kasada da var.

Konuyla alakasız bir sebepten ötürü PSU değişmek yerine anakart değiştiremiyorum. Yani PSU'ları değiştirmek yerine anakartı değiştir demeyin.

Kasamda şu an bir PSU mevcut, başka bir kasadaki PSU'yu alıp buna takacağım. Fakat mevcut PSU'mdan çıkan bazı kablolar bilgisayarın ön tarafına gidiyor. Anakarta bağlı değiller. Onları nasıl yapacağım? Ayrıca aynı mevzu öbür kasada da var.

Konuyla alakasız bir sebepten ötürü PSU değişmek yerine anakart değiştiremiyorum. Yani PSU'ları değiştirmek yerine anakartı değiştir demeyin.
Şöyle yapıyorsunuz; Güç kaynağından depolama birimlerine, anakartın üstünde CPU'ya varsa ekran kartı PCI'E güç kablosu, anakartın üstündeki 24 pin olan kablo, depolama birimleri olarak HDD/SSD'ye giden SATA Power kablosu ve Molex ile fanlar bağlıysa Molex kablosu. Bunlar dışındakiler PSU'ya ait değiller. PSU'nun ucundan gelen kabloları takip edip takılı oldukları yerden sökün.

Bunlar dışındakiler PSU'ya ait değiller.
Anlattığınız bütün adımları biliyorum. Onun dışında bahsettiğim yerlere giden kablolar da PSU'dan çıkıyor.

Fotoğraftaki beyaz-yeşil kablo.
IMG_20230917_210859_395.jpg

Anakartın tam fotosunu atın dediğim gibi o kablo PSU'dan olduğunu sanmıyorum anakartta bir yere takılı muhtemelen ön panel kablolarından birisi.
Hocam anakartta bir yere bağlı değil. O beyaz şeye doğru giriyor yeşil-beyaz kablo. Sonra da bir ucu 16 pinlik girişe, diğer ucu PSU'ya gidiyor. O beyaz şeyi çıkartabiliyorum ona bağlı olan siyah girişten. Ama yine anakarta değil. Onu çıkartıp yeni PSU'ya mı takıyorum?
1694978176330~2.jpg

Hocam anakartta bir yere bağlı değil. O beyaz şeye doğru giriyor yeşil-beyaz kablo. Sonra da bir ucu 16 pinlik girişe, diğer ucu PSU'ya gidiyor. O beyaz şeyi çıkartabiliyorum ona bağlı olan siyah girişten. Ama yine anakarta değil. Onu çıkartıp yeni PSU'ya mı takıyorum?Eki Görüntüle 1947731

Buldum orada Molex'e bağlı o hocam. Evet diğer PSU'daki Molex girişine takacaksınız.

Geri
Yukarı