Çözüldü Güç kaynağı pin eksikliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vito

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağını alalı 2 ay oluyor. Sistemi yeni yeni topladım, bir adet pini yok. Sanırım bu normal mi? Değiştirmeli miyim?
B44146AD-88E3-41BA-A6E0-A9D286455024.jpeg

Çözüm
-5V pini o ve yaklaşık olarak 20 senedir kayıp PSU'larda. ISA döneminden kalma bir şey. Kullanılmıyor da zaten artık. Sorun yok.

Pin yapısını gösteren bir görsel de ekleyeyim. Artık boş olduğunu kendiniz görün. (N/C yazan kısım)

nc.jpeg

@alperengalip Olmayan başka bir PSU gelsin veya yine o pinin olmadığı başka bir PSU alsın diye mi iade edecek? Yok o pin, kullanılmıyor. Soket yapısını değiştirmektense, o pin çıkarıldı sadece.
Ben sadece aklında bulunsun diye dedim. Benim eski bir anakartım o pin yüzünden besleme arızası oluşmuştu.
Anakartınla alakası yok. Ondan dolayı arıza yaşamaz anakart. ISA kart kullanabilmek için gerekli bir pin sadece. O standartın kaybolması da buradaki çoğu kişinin yaşını aşar. Sözü bile edilmez hatta. Onu da geçtim, arkadaşın hiçbir ihtiyacı yok. O pine sahip PSU da bulamaz artık.

@Vito Daha nasıl bir kesin bilgi istiyorsunuz bilemiyorum ama konuya yazdım ne için kullanıldığını ve neden artık bulunmadığını. İçiniz rahat olsun.

Anakartınla alakası yok. Ondan dolayı arıza yaşamaz anakart. ISA kart kullanabilmek için gerekli bir pin sadece. O standartın kaybolması da buradaki çoğu kişinin yaşını aşar. Sözü bile edilmez hatta. Onu da geçtim, arkadaşın hiçbir ihtiyacı yok. O pine sahip PSU da bulamaz artık.
Özür dilerim anakart 15 yıllık.

Yeni konular

Geri
Yukarı