Çözüldü Güç kaynağı pin eksikliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vito

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağını alalı 2 ay oluyor. Sistemi yeni yeni topladım, bir adet pini yok. Sanırım bu normal mi? Değiştirmeli miyim?
B44146AD-88E3-41BA-A6E0-A9D286455024.jpeg

Çözüm
-5V pini o ve yaklaşık olarak 20 senedir kayıp PSU'larda. ISA döneminden kalma bir şey. Kullanılmıyor da zaten artık. Sorun yok.

Pin yapısını gösteren bir görsel de ekleyeyim. Artık boş olduğunu kendiniz görün. (N/C yazan kısım)

nc.jpeg

@alperengalip Olmayan başka bir PSU gelsin veya yine o pinin olmadığı başka bir PSU alsın diye mi iade edecek? Yok o pin, kullanılmıyor. Soket yapısını değiştirmektense, o pin çıkarıldı sadece.
-5V pini o ve yaklaşık olarak 20 senedir kayıp PSU'larda. ISA döneminden kalma bir şey. Kullanılmıyor da zaten artık. Sorun yok.

Pin yapısını gösteren bir görsel de ekleyeyim. Artık boş olduğunu kendiniz görün. (N/C yazan kısım)

nc.jpeg

@alperengalip Olmayan başka bir PSU gelsin veya yine o pinin olmadığı başka bir PSU alsın diye mi iade edecek? Yok o pin, kullanılmıyor. Soket yapısını değiştirmektense, o pin çıkarıldı sadece.

Son düzenleme:
Çözüm
-5v pini o ve yaklaşık olarak 20 senedir kayıp PSU'larda. Kullanılmıyor da zaten. Sorun yok.

@alperengalip olmayan başka bir PSU gelsin veya yine o pinin olmadığı başka bir PSU alsın diye mi iade edecek? Yok o pin, kullanılmıyor. Soket yapısını değiştirmektense, o pin çıkarıldı sadece.

Ben sadece aklında bulunsun diye dedim. Benim eski bir anakartım o pin yüzünden besleme arızası oluşmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı