Güç kaynağı Watt değeri kaç?

KobiX

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Q8400-ASUS 750 Ti(strix) sistemime OC yapmak için kullandığım 300W yerine 400W PSU almaya karar verdim. Aldığım PSU'nun(400W) üzerinde 12V-19A yazıyor. Bu beni biraz üzdü. En fazla üç ya da dört ay kullanacağım zaten daha iyisini almayı planlıyorum. Beni asıl şaşırtan şey ise şu anki kullandığım PSU'nun değerleri oldu. 12V---8.0a yazıyor. Yazanlara göre bu PSU 12V kanalından 96W veriyor. Diyelim bu doğru. Sorum şu; ben bu bilgisayarı şu an nasıl kullanıyorum? Not: R7 240 yerine 750 Ti taktığımda iki adet harddisk kullandığım için sanıyorum ki güç yetmediğinden bilgisayar açılıp kapanmaya başladı. Harddisklerden birini çıkardığımda ise çalıştı. Harddisklerde sorun olmadığına eminim. Bazı yerlerde okuduğuma göre çoğu kişi 750 Ti için 300W yeter diyor ama ben kartı takınca iki HDD ile sistemimi çalıştıramadım.
Bu arada yeni aldığım 400W PSU'nun 12V değeri bu sisteme yeter mi ?(12V-19A)

IMG_20200423_030841.jpg

Doğru olduğunu düşünmüyorum, 200W anca veriyordur. Şahsen ben o PSU'yu kullanmaz idim.

Haklısınız. FSP PSU bozulunca idareten elimde olan buydu. OC konusunda voltaj vermeden yapmayı düşünüyorum. 2.60'dan 3.20'ye çekiyorum voltaj oynatmadan. Şu anki 300W ile de yaptım bir sıkıntı çıkmadı fakat kasaya 2 adet 12V ile çalışan fan takınca BIOS'da hata mesajı aldım güç ile ilgili.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı