Güç kaynağımın çıkış voltajları doğru olmasına rağmen sistem çalışmıyor

morkkoc

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 16G 3000Mhz
İşlemci
Ryzen 3 1200
Merhaba. High Power 500W PSU'ya sahibim, sisteme takıp start verdiğimde fanlar dönüyor fakat sistem açılmıyor. Görüntü de vermiyor. Klavye vs. gelmiyor, boot etmiyor. Ben de test ettim yeşil ve GND ile kısa devre yapıp çalıştırdım. Tek tek tüm çıkışlarını ölçtüm (SATA portları hariç), 24 pininden, CPU'sundan, GPU besleme uçlarına kadar hepsi doğru voltajı veriyor fakat hangi sisteme takarsam takayım görüntü alamıyorum. Sizce sorun ne olabilir? Kesinlikle tecrübeli ve tecrübe etmiş arkadaşlar vardır, yardım ve deneyimlediğiniz tecrübeleri benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. ☺️

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu konuya bir göz atar mısınız? Biz burada muhtemel iç yapısal bir problemde karar kılmıştık. Belki power_good sinyali alınamıyordur sizde de.

R306 yazan yerde ufak kararma mevcut sorun bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    174,8 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    193,4 KB · Görüntüleme: 15
Ne yapmamı önerirsiniz hocam?

PSU tamiri zor ve zahmetli bir iştir. Üstelik bol bol tecrübe ve teknik bilgi gerektirir. Bu konularda tecrübeli ve teknik bilgisi sağlam bir kişinin eline emanet etmeniz daha doğru olur.

Üstteki konuda gördüğünüz üzere sevgili arkadaşımıza farklı farklı pek çok devre elemanı üzerinde ölçüm yaptırmamıza rağmen sonuca varamadık tam olarak. Oradaki sorun elma ise sizinki armut olabilir. Fiziksel muayene şart. Buradan zor maalesef...

Geri
Yukarı