Güç kaynağına değince çıkan ses kesiliyor

PSU'dan ince bir tez ses çıkıyor arkadaşlar. Elimi değince kesiyor. Elimi çok hafif değiyorum, sesi kesiyor. İçindeki parçaların hasar görmüş olma ihtimali var mı? PSU takarken biraz sert davrandım. Coil Whine değil bu arada.
Bu şekilde kullanırsam PC'ye zarar verir miyim?

PSU'dan ince bir tez ses çıkıyor arkadaşlar. Elimi değince kesiyor. Elimi çok hafif değiyorum, sesi kesiyor. İçindeki parçaların hasar görmüş olma ihtimali var mı? PSU takarken biraz sert davrandım. Coil Whine değil bu arada.
Vermezsin. Fan ile alakalı olabilir.

Fandan geliyor olabilir. PSU modeli neydi?

CW dokununca geçmez. Tıkırtı şeklindeyse fandan geliyor olabilir. Dokununca geçiyorsa da büyük ihtimal fandır. Fanı yağlayıp deneyebilirsiniz. Bende de aynı sorun vardı, fanı sıkı vidalayınca düzeldi.

İçindeki parçalardan gelme ihtimali var mı arkadaşlar PSU yuvasının orada çeltikler var 2 adet o çeltikler 90° derece dik mi olması gerek yoksa PSU o çeltiklerin arasına mı girmesi gerek. @250254 @ragnarock492 @alaskadankayitlar

Dosya Ekleri

• IMG_20201101_002756_665.jpg
    IMG_20201101_002756_665.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı