Güç Kaynağının Bozduğu Parçalardan Dolayı Üretici Sorumlu Mudur?

Cooler Master genel olarak müşteri memnuniyetine önem veren bir firma. Ekran kartını servise yollayın oradan sorunun güç kaynağında olduğu raporu çıkarsa CM ile iletişime geçin.

Ayrıca Amazon'dan aldım demişsiniz, Amazon ile konuştunuz mu?

Cooler Master genel olarak müşteri memnuniyetine önem veren bir firma. Ekran kartını servise yollayın oradan sorunun güç kaynağında olduğu raporu çıkarsa CM ile iletişime geçin.

Ayrıca Amazon'dan aldım demişsiniz, Amazon ile konuştunuz mu?
Evet. Amazon üretici olan MSI ile iletişime geçmemi söyledi. MSI ise Amazon ile iletişime geçmemi söylüyor. Türkiye'de MSI yetkili servisi olan ServisPoint ekran kartını yurtdışından alındığı için parayla bile tamir etmiyor. Şundan eminim, 8 Pin güç girişinde arıza var. 8 Pin güç girişinden kısa devre oldu kart. Sizce tam olarak ne yapmalıyım?

Bu durumda tüketici hakem heyetine başvurmaktan başka çareniz yok gibi. Ancak tüketici hakem heyeti de yurt dışından alınan bir ürün için aksiyon alamayabilir. Bir bilen bu konuda net fikir beyan edecektir.

Normalde muhatap olacağınız marka MSI, biraz üzerlerine gidin olmadı Amerikan MSI forumlarında derdinizi İngilizce olarak anlatan konular açın. Servispoint hakkında zaten inanılmaz fazla şikayet var. Bildiğim kadarıyla yasal olarak yurtdışından alınan ürünler Türkiye içinde de 1 yıl garantili oluyor. MSI laptopum 5 yıldan fazladır sorun çıkarmadığı için MSI'a sıcak bakıyordum fakat sırf o şikayetler yüzünden sistem toplarken MSI tercih etmeyeceğim.

Normalde muhatap olacağınız marka MSI, biraz üzerlerine gidin olmadı Amerikan MSI forumlarında derdinizi İngilizce olarak anlatan konular açın. Servispoint hakkında zaten inanılmaz fazla şikayet var. Bildiğim kadarıyla yasal olarak yurtdışından alınan ürünler Türkiye içinde de 1 yıl garantili oluyor. MSI laptopum 5 yıldan fazladır sorun çıkarmadığı için MSI'a sıcak bakıyordum fakat sırf o şikayetler yüzünden sistem toplarken MSI tercih etmeyeceğim.
MSI Forum'da bir konu açtım ama MSI ile iletişime geçmemin doğru olduğunu, kendilerinin bir şey yapamayacaklarını söylediler. Amazon MSI, MSI ise Amazon ile iletişime geçmemi söylüyor. Masaüstü bilgisayarımda klavye ve anakartım da MSI, fakat bu ikiliyi Türkiye'den aldım. Çok kötü bir durumdayım. İstanbul'da uzman olan(en azından benim öyle aklıma gelen) bir servise götürdüm. Çipsette kısa devre olduğunu, tamirinin 2000 TL tutacağını ve bunun değmeyeceğini söylediler. Ayrıca 500W olan PSU'nun o ekran kartına yetmeyeceğini, en az 700W bir güç kaynağı kullanmamı söylediler orada. Halbuki ben 500W yeterli diye almıştım.
Rica etsem bu 1 yıl garanti olayını bana kanıtlayacak yasal kanunu bana gönderebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı