Güç Kaynağının Bozduğu Parçalardan Dolayı Üretici Sorumlu Mudur?

Rica etsem bu 1 yıl garanti olayını bana kanıtlayacak yasal kanunu bana gönderebilir misiniz?
Hocam ben de yanlış biliyormuşum kusura bakmayın. Bazı markaların uluslararası garantisi varmış. Başka konularda görmüştüm, Asus'un uluslararası garantisi olmamasına rağmen Türkiye yetkili servisi yardımcı oluyormuş. Ayrıca Amerikalı MSI'ın yardımcı olmaması beni de şaşırttı, halbuki MSI'a kıyasla daha az tanınan firmalar gayet iyi destek veriyor. Örneğin bu forumdan bir arkadaş XFX RX 580 almıştı, kart bozulunca XFX bize yolla yenisini verelim dedi fakat kargo parası ekran kartının parasından çok tutacağı için para iadesi almıştı. Bahsettiğim konu.

Hocam ben de yanlış biliyormuşum kusura bakmayın. Bazı markaların uluslararası garantisi varmış. Başka konularda görmüştüm, Asus'un uluslararası garantisi olmamasına rağmen Türkiye yetkili servisi yardımcı oluyormuş. Ayrıca Amerikalı MSI'ın yardımcı olmaması beni de şaşırttı, halbuki MSI'a kıyasla daha az tanınan firmalar gayet iyi destek veriyor. Örneğin bu forumdan bir arkadaş XFX RX 580 almıştı, kart bozulunca XFX bize yolla yenisini verelim dedi fakat kargo parası ekran kartının parasından çok tutacağı için para iadesi almıştı. Bahsettiğim konu.
Sözde Dünya Markası, hayır bu sefer Member Center üzerinden ağır bir mesaj yazdım. Amazon 1 ay garanti veriyoruz, o da dolduğu için bir şey yapamıyorum diyor. Söyleyecek laf yok.
Bu arada rica etsem konuya Cooler Master'ı etiketler misiniz? Belki yardımı dokunur.
Sözde Dünya Markası, hayır bu sefer Member Center üzerinden ağır bir mesaj yazdım. Amazon 1 ay garanti veriyoruz, o da dolduğu için bir şey yapamıyorum diyor. Söyleyecek laf yok.
@Cooler Master Türkiye

Son düzenleme:
Teoride hayir. Pratikte ispatlayamazsin.

Sehir hattindan anlik olarak garanti kapsami disinda bir voltaj gelmistir, urunun bir kabahati yoktur derler sen de bir sey yapamazsin.

Ayrica GPU nun bozulma sebebinin PSU kaynakli oldugunu da ispatlayamazsin.

Gecmis olsun.

Teoride hayir. Pratikte ispatlayamazsin.

Sehir hattindan anlik olarak garanti kapsami disinda bir voltaj gelmistir, urunun bir kabahati yoktur derler sen de bir sey yapamazsin.

Ayrica GPU nun bozulma sebebinin PSU kaynakli oldugunu da ispatlayamazsin.

Gecmis olsun.
Cooler Master belge istedi benden. Belgeyi yetkili servisten alırsam yardım edecekler.

Son durum nedir hocam?
Merhaba hocam, MSI Türkiye ürünü Türkiye'den almadığım için belgeyi vermedi, MSI Amerika'da yardım etmedi. Haliyle ekran kartını çöp şeklinde 150 TL'den sattım. Güç kaynağı 1 anakart ve 1 ekran kartını(8 Pin'den kısa devre) bozduğu için tamire gönderdim. Bundan sonra @Cooler Master Türkiye'den kesinlikle uzak duracağım. Benim önerim siz de öyle yapın. Bundan sonra High Power veya Seasonic marka güç kaynağı alacağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı