Güç kaynağının fişinin çekilmesi ve elektirk çarpması

Makaleler
3
Güç kaynağım FSP500AHBC fişi prizden çektim ve elim direk yanlışlıkla demir dişlere priz girişi arasında kaldı ve elektrik çarptı. Prizden şüpheleniyorum. PSU'dan şüphelenmek istemiyorum. Sistemi çalıştırmanın bir zararı olur mu? Prizin birikmiş enerjisini ya da dişteki enerjiyi atmanın bir yolu var mı? İçinde enerji birikmiş gibi.

Güç kaynağım FSP500AHBC fişi prizden çektim ve elim direk yanlışlıkla demir dişlere priz girişi arasında kaldı ve elektrik çarptı. Prizden şüpheleniyorum. PSU'dan şüphelenmek istemiyorum. Sistemi çalıştırmanın bir zararı olur mu? Prizin birikmiş enerjisini ya da dişteki enerjiyi atmanın bir yolu var mı? İçinde enerji birikmiş gibi.
Vallahi şüphelenmen bile garip bence. Güç kaynağının içinde prizden çeker çekmez kalan elektrik olabilir, çarpar da yani hafif. Demiyorsun ki çektim 2 dakika sonra değdim çarptı hemen çeker çekmez çarpar. Televizyon fişi de çarpar.

Hocam, burada sizin bir anlık dalgınlığınız söz konusu. Geçmiş olsun diyelim. Daha dikkatli olun. Fişten çekik vaziyette açma tuşuna uzun basıp bırakın. Daha sonra çalıştırın.

Fişi çektikten sonra kulaklıkların, farenin, klavyenin ışığı hemen sönmez birikmiş bir enerji vardır o çarpmıştır hafif size. Banada oluyor.
Ama bir 30 saniye sonra deneyin hala çarpıyorsa sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı