Güç kaynağının orijinal olup olmadığını anlamak

Batuttu

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
10.05.2018'de Teknolojipazar'dan Cooler Master RS-500 pcar-13 500W PSU aldım. Kutusuzdu. 21.02.2018'de de RX 570 Sapphire Pulse 8 GB ekran kartı aldım ve PSU ekran kartını besleyemiyor.

Sadece bu PSU ile ekran kartını besleyip diğer bileşenleri farklı bir power ile beslemeyi denedim olmadı. En son PSU'nun içini açtım. PSU'nun orjinal olmama ihtimali var mı?

373353
373354

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü bir PSU değerlerine bakılırsa. Çift kanal çalışıyor, tek 12V kanalından 240W beslemesi var. Bu kanalın birine büyük ihtimal +12V1 kanalına anakart, sata bağlantıları, molex bağlantıları ve ekran kartı bağlantısı yapılıyor. Yetersiz gelecektir haliyle.

İthalatçı firma ile irtibata geç. Senden seri numarası isteyip orijinal mi değil mi söylerler. Bir de bundan sonra almış olduğun ürün AB, ABD'de satılıyor mu diye bak. Bilindik firmalar özel üretim kötü ürünler yapıp muz cumhuriyetlerinde satıyor.

Kötü bir PSU değerlerine bakılırsa. Çift kanal çalışıyor, tek 12V kanalından 240W beslemesi var. Bu kanalın birine büyük ihtimal +12V1 kanalına anakart, sata bağlantıları, molex bağlantıları ve ekran kartı bağlantısı yapılıyor. Yetersiz gelecektir haliyle.
Yukarıda da belirttiğim gibi sadece bu PSU ile beslemeye çalıştım ekran kartını yine beslemedi ekran kartı 180W yazıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı