Güç kaynakları gücünün %80'ini mi veriyor?

RagıpDemiratan

Centipat
Daha fazla  
Elimde 500 watt Rampage'in bir PSU'su var. 500watt sistemime yeterli biliyorum ama Rampage olmasından yani dandik olmasından dolayı sisteme yetmeme gibi bir durumu var mı? Ve güç kaynakları gücünün %kaçını veriyor?

Son düzenleme:
Güç kaynağının arkasında 12v kanalında vs. verdiği güçler yazar oradan ne kadar güç verdiğini anlayabilirsiniz.

Peki marka Rampage gibi bir dandik marka olursa, o değerden daha düşük değer olma ihtimali var mı hocam? Teşekkürler.
Tam olarak bilmiyorum ama değerler doğru olması lazım, bunun dışında zamanla da o güç değerleri düşebiliyor.

@RagıpDemiratan

Modeli yok mu? Her güç kaynağının kapasitesi ve iç yapısı tıpatıp aynı olmadığı için sabit bir değer yok.

@Burak Temelkaya

Zamanla PSU üzerindeki kanalların güç değerlerinin düşmesi mümkün değil, düşse düşse verimlilik düşüyor. Prizden talep edilen güç yükseliyor mesela.

@Burak Temelkaya

Zamanla PSU üzerindeki kanalların güç değerlerinin düşmesi mümkün değil, düşse düşse verimlilik düşüyor. Prizden talep edilen güç yükseliyor mesela.
Anladım teşekkürler. Bir videoda böyle bir şey duymuştum ama doğru değilmiş galiba yada ben yanlış anlamışım.

80+ sertifikaları var , Bu sertifika PSU nun %20 %80 ve %100 güç altında bu gücü ne kadar verimli olarak verdiğini gösterir.

yıl 2022 olmuş güncel bir sistemde zaten 80+ sertifikası olmayan bir PSU almayın. Bunun dışında PSU konusunda verimlilik kadar standart korumaların da mevcut olup olmadığı önemli oluyor.

Yerli üretici diye geçinen firmalar ucuz yollu olarak Çine ürettirdikleri ürünleri markayı basıp satıyorlar. Ucuz bileşenler ucuza PSU alıcam derken bir sorun esnasında (akım dalgalanması vs.) anakartınıza hatta ekran kartınıza bile zarar verebilir

80 Plus Overview | CLEAResult

80+ sertifikaları var , Bu sertifika PSU nun %20 %80 ve %100 güç altında bu gücü ne kadar verimli olarak verdiğini gösterir.

yıl 2022 olmuş güncel bir sistemde zaten 80+ sertifikası olmayan bir PSU almayın. Bunun dışında PSU konusunda verimlilik kadar standart korumaların da mevcut olup olmadığı önemli oluyor.

Yerli üretici diye geçinen firmalar ucuz yollu olarak Çine ürettirdikleri ürünleri markayı basıp satıyorlar. Ucuz bileşenler ucuza PSU alıcam derken bir sorun esnasında (akım dalgalanması vs.) anakartınıza hatta ekran kartınıza bile zarar verebilir

80 Plus Overview | CLEAResult
Hocam 80 plus diyor ama +80 mi oluyor bilmiyorum. Marka, RAMPAGE. Model, RMP-500-80P. PSU 12v kanalından 480 watt veriyor ama ne kadar doğru, Rampage ya hani. Sistemime yetmeme ihtimali var mı? Sistemim; i5-10400F CPU, GTX 1650 GPU, 2 adet 8 lik RAM. 2 tane SSD ve ledler, birde fanlar. kasa fanı da ledli, kasanın önüde. 2 adet led var yani.

@RagıpDemiratan

Modeli yok mu? Her güç kaynağının kapasitesi ve iç yapısı tıpatıp aynı olmadığı için sabit bir değer yok.

@Burak Temelkaya

Mesajınızı görmemişim hocam. Model RMP-500-80P.

Son düzenleme:
Hocam 80 plus diyor ama +80 mi oluyor bilmiyorum. Marka, RAMPAGE. Model, RMP-500-80P. PSU 12v kanalından 480 watt veriyor ama ne kadar doğru, Rampage ya hani. Sistemime yetmeme ihtimali var mı? Sistemim; i5-10400F CPU, GTX 1650 GPU, 2 adet 8 lik RAM. 2 tane SSD ve ledler, birde fanlar. kasa fanı da ledli, kasanın önüde. 2 adet led var yani.

Mesajınızı görmemişim hocam. Model RMP-500-80P.

1663305645416.png

80+ sertifikası var bu ürünün, 400W a kadar net bir şekilde alabilirsin , zaten max güç çıkışı 432W olarak verilmiş, 1650 sistem için yeterlidir diye düşünüyorum. Yeterli olmazsa zaten bilgisayar kendini koruma amaçlı olarak kapatır

1663305801272.png

Yeni konular

Geri
Yukarı